Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-12°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-17°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-12°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-10°C | 0°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 16h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-12°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

V PRIČAKOVANJU NOVEGA LETA


NOVICE

| |
11.01.2016      7:10
A A

V PRIČAKOVANJU NOVEGA LETADeli:

Zopet je tu novo leto, ki smo ga pričakali vsak po svoje.  Z novim letom smo si zadali nove cilje, ki jih v letu 2016 želimo doseči. V prihodnost zremo z negotovostjo, saj se je v prejšnjem letu dogajalo veliko takšnih in drugačnih pripetljajev, ob katerih se človek mora zamisliti, kako naprej. Vsak sam si piše  in kroji svojo usodo. Samo od človeka samega je odvisno, kakšno bo njegovo življenje. Prav je, da se naučimo ob določenih situacijah izgovoriti tudi besedo NE (pa saj vem, da gre težko z jezika), prav tako kot tudi besedi  PROSIM ali  HVALA, ki sta premalokrat izgovorjeni. Gospod je pri polnočnici zaželel, da bi bili odprtega  in čistega duha, saj bi tako lažje prepoznali  stiske sočloveka. Ta naš hiter tempo življenja nam to onemogoča, saj velikokrat prevečkrat pogledujemo na uro in hitimo z opravka na opravek, zase in za svoje najbližje pa si vzamemo premalo časa. Tega se ponavadi zavemo, ko je že prepozno. A časa se ne da zavrteti nazaj,  lahko živimo samo za ta trenutek in za sedaj. Zato pametno razpolagajmo s svojim časom. Vsak dan poskušajmo nekomu privabiti nasmeh na obraz, saj bomo tako tudi sami srečnejši.  
V Našem domu smo v decembru praznovali 10. obletnico našega delovanja. Imeli smo teden odprtih vrat. Po programu, so se odvijale različne dejavnosti. Imeli smo vodene oglede, predavanje o negovanju zdravja s fizioterapevtko, pomoč pri negi nepokretnega človeka, ustvarjanje s prostovoljčki, obisk malih živali, pripravili  in postregli smo večerjo za naše stanovalce s pomočjo svojcev ... Za glasbeno vzdušje pa je poskrbel ansambel ZAKA PA NE. Bilo nam je lepo. Obletnico smo zaključili s sveto mašo za zaposlene, ki jo je opravil gospod Rutar v domski kapelici. V tem mesecu so nas obiskali tudi dobri možje. Prvi je bil Miklavž, nato še Božiček, ki sta ob postrežbi zajtrka poskrbela za presenečenje vseh stanovalcev in tudi za zaposlene se je našla kakšna malenkost. Božično-novoletne praznike smo pričakali v prazničnem razpoloženju. Naši stanovalci so bili dobre volje in nasmejani. Božič in novo leto smo pričakali ob slavnostni večerji po sveti maši, ki jo je opravil gospod Rutar.  V ta namen smo popili tudi kapljico dobrega vina. Na novega leta dan pa smo si ob zajtrku veselo stisnili v roko in si zaželeli vse dobro, največkrat pa se je slišalo: "ZDRAVJA TI ŽELIM."

 SREČNO, ZDRAVO IN USPEŠNO NOVO LETO 2016!

Članek je napisala Anica Cencelj.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017
Danes ni dogodkov.
26.01.2017 | Kultura
ISKRENA SPOVED

Bodite prvi pri oddaji mnenja.