Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Ponoči bo na vzhodu delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v severozahodni Sloveniji ter na območju Snežnika in Kočevske bo občasno deževalo. Pihal bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
8°C | 19°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
7°C | 11°C
sobota, 29.04.2017
4°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 20°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Odkrivanje Spodnje Savinjske doline


TURIZEM

| |
26.08.2013      10:26
A A

Odkrivanje Spodnje Savinjske dolineInformativna tabla na kozolcu na prireditvenem prostoru v Braslovčah
Informativna tabla na kozolcu na prireditvenem prostoru v Braslovčah
Deli:

 

Projekt »Tematski potep po SSD« LAS SSD bo nadgradil obstoječo turistično ponudbo s predstavitvijo bogate naravne, kulturne in etnološke dediščine.

 

Projekt, ki ga vodi Razvojna agencija Savinja Žalec in se bo kmalu zaključil, je v 85 odstotkih financiran iz sredstev programa LEADER. Vanj je vključenih 6 občin: Braslovče, Polzela, Prebold, Tabor, Vransko in Žalec.

Na območju občin Spodnje Savinjske doline je Zavod za varstvo  kulturne dediščine Slovenije iz Celja dokumentiral objekte stavbne dediščine (hmeljske sušilnice, kmetije). V eleboratu je predstavljenih 87 stavb, od katerih jih bo predvidoma 14 vključenih v tematske poti. Izbrani objekti bodo označeni z informacijskimi tablicami, postavljenih bo tudi 12 velikih informacijskih panojev.

Pot ob Savinji bo urejena z osmimi kozolčki, klopmi in koši za smeti, postavljenih bo 40 tematskih tabel, 40 usmerjevalnih tabel, označene bodo nove tematske poti ter turistične in ekološke kmetije.

Vse omenjene točke bodo opremljene s QR-kodo in na ta način bodo povabile obiskovalca, da se poda na potep po eni izmed obstoječih tematskih poti. V VIT-točkah Ekomuzeja hmeljarstva in pivovarstva Slovenije bodo obiskovalce pričakali Žepni herbariji SSD. Natisnjenih bo namreč 3000 knjižic z značilnimi kulturnimi rastlinami te doline, ki jih pripravlja društvo Preboj.

V septembru pa bo izpeljano tudi izobraževanje za lokalne turistične vodiče na temo interpretacije tematskih poti z vrhunskimi predavatelji. Zanimanje je veliko, saj je prijavljenih že okoli 40 kandidatov. Ti bodo usposobljeni, da bodo znanja željne obiskovalce vodili po tematskih poteh naše zelene doline. Gre za omrežje točk, ki jih imenujejo pot.  Končana bo konec septembra. Potek pa je po obstoječih cestah.

Problem, ki ga projekt rešuje, je premajhna prepoznavnost in zavedanje o znamenitostih Spodnje Savinjske doline, predvsem hmelja. Dolgoročni cilj vseh sodelujočih so celostno urejene in promovirane naravne in kulturne znamenitosti celotne doline, vezane na hmeljarsko in pivovarsko dediščino. Nadejajo se, da bo projekt dobro uspel in da bo Spodnja Savinjska dolina dobila nov povezovalni člen.

                                                                                                                        T. Tavčer

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 132
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
TRADICIONALNO PRVOMAJSKO SREČANJE NA ČRETI
01.05.2017 | Družabni dogodki
TRADICIONALNO PRVOMAJSKO SREČANJE NA ČRETI
05.05.2017 | Šport
TEČAJ SAMOOBRAMBE ZA ŽENSKE 2. del

Bodite prvi pri oddaji mnenja.