Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
-7°C | -1°C
četrtek, 19.01.2017
-10°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-16°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-10°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-7°C
-1°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

GOLOBČEK BED&PIZZA HOSTEL


TURIZEM, POSLOVNE

| |
20.06.2012      18:52
A A

GOLOBČEK BED&PIZZA HOSTEL


Vransko je najmlajša trška naselbina v Spodnji Savinjski dolini, a njegovi začetki segajo v davno 12. stol. ko se prvič omenja cerkev sv. Mihaela. Pomen kraja je zaradi ugodne lege ob prometnici Dunaj-Trst zlasti zrasel v poznem srednjem veku, saj je bila to prva štajerska postojanka na meji s Kranjsko in je imela pošto in mitnico, v dobi Ilirskih provinc pa avstrijsko obmejno carinarnico. Ugodna lega je vplivala na razvoj tovorništva in z njim povezanih obrti (sedlarstvo, kovaštvo, gostilničarstvo).


Deli:

In prav ta zgodovinska tradicija predstavlja navdih družini Golob, da so svojo dejavnost peke pic razširili s ponudbo prenočišč. Sin Miha in njegova partnerka Jelka sta pod okriljem Pizzerije Golobček uredila ličen in prijeten hostel, ki premore pet sob s kopalnicami in šestnajstimi ležišči. Na odprtju, ki je bilo 8. junija 2012, so se zbrale številne manj in bolj znane osebnosti iz javnega življenja, ker pa je hostel prijazen kolesarjem, se je župan Franc Sušnik na odprtje pripeljal s kolesom, oblečen v simbolično zeleno majico, ki predstavlja barvo ene najbolj zelenih občin Slovenije. Naključje je hotelo, da sta se v poznih večernih urah mimo pripeljali španski turistki na motorjih, 70-letna mama in hči, ter iskali prenočišče. Seveda sta imeli srečo, saj sta kot prvi v hostlu prespali zastonj.

Golobčkom želimo uspešno prihodnost in da bi v hostlu prenočilo čim več gostov. 

 

Suzana Felicijan Bratož
5 (1 glas)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017
Danes ni dogodkov.
26.01.2017 | Kultura
ISKRENA SPOVED

Bodite prvi pri oddaji mnenja.