Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

pretežno oblačno
Proti večeru se bo dež na zahodu okrepil in ponoči zajel večji del države, vmes lahko tudi zagrmi.
13°C | 18°C
četrtek, 27.10.2016
9°C | 15°C
petek, 28.10.2016
2°C | 16°C
sobota, 29.10.2016
5°C | 16°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Stanovalci Našega doma so ribali zelje


NOVICE

| |
08.11.2012      13:39
A A

Stanovalci Našega doma so ribali zeljeDeli:

V sredo, 7. novembra, smo s stanovalci pripravljali ozimnico. Želeli smo, da bi tudi to zimo lahko jedli svoje zelje. Prvo idejo je na glas izrazila naša direktorica, stanovalci pa so bili takoj za akcijo. Kupili smo 10 vreč domačega zelja. Vsak korak dela smo skrbno načrtovali: nakup primerne posode za hrambo zelja, kje si bomo sposodili nože za ribanje, kdo bo zelje čistil in pripravil za nadaljnjo obdelavo in seveda - kdo bo ribal. Pri vsem tem so nam pomagale naše kuharice, hišnik, direktorica in delovna terapevtka, ki je skrbela, da je vse potekalo po načrtu.

Najprej smo pripravili prostor, potrebne pripomočke in pričeli s čiščenjem zelja. Nožev je kar prehitro zmanjkalo. Ko so prišli zadnji pomočniki, so se začudili: "Kaj pa naj jaz?" A smo jim hitro našli delo. Takoj smo potrebovali dva stanovalca za ribanje - eden je ribal, drugi je držal nože. Sprva je delo potekalo ločeno na moško in žensko delo. A so stanovalci hitro zamenjali vloge. Ja, tudi gospe so ribale zelje in gospodje pospravljali. Le stanovalec, ki je tlačil zelje, je ostal ves čas isti. Vmes smo klepetali in ocenjevali, ali je zelje naribano dovolj na tanko. Dve urici, kolikor smo potrebovali za naše delo, sta minili kot blisk. Na koncu smo  pospravili še prostor in z nasmehom na obrazu odšli vsak na svojo stran. 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZAVOD SV. RAFAELA VRANSKO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
ZAVOD SV. RAFAELA VRANSKO
ZAVOD SV. RAFAELA VRANSKO
VRANSKO 144A
Tel:(03) 703 42 20
Občinski informator Vransko
Številka: 126
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.10.2016
Danes ni dogodkov.
27.10.2016 | Šport
ŠOLA ŠPORTNEGA PLEZANJA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.