Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Danes bo oblačno in čez dan deževno. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
11°C | 14°C
petek, 28.04.2017
7°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
3°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 16°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 5h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
11°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Sabina je v soboto postala Mediteranska ......


ŠPORT

| |
02.11.2012      8:37
A A

Sabina je v soboto postala Mediteranska šampionka


V soboto, 27. 10. 2012, je Društvo borilnih veščin Katana organiziralo v športni dvorani v Dobovi mednarodni turnir v ju-jitsu, ki je letos nosil naziv mediteranskega odprtega prvenstva. Tekmovanja se je udeležilo več kot 250 ju-jitsarjev iz desetih držav (Senegal, Francija, Italija, Avstrija, Nemčija, Belgija, Črna Gora, Republika Srpska, Hrvaška in Slovenija)


V borbi z Avstrijko
V borbi z Avstrijko
Deli:

Na mediteransko odprto prvenstvo so se odpravili tudi člani kluba borilnih veščin Fudoshin iz Gotovelj. Ena izmed njih je naša občanka Sabina Predovnik, ki tekmuje v kategoriji članic + 70 kg.

 

Po krajši pavzi zaradi poškodbe kolena je Sabina zopet stopila na tatami in se spopadla s tremi tekmovalkami, ki so v samem vrhu ju-jitsa. Suvereno je premagala francosko tekmovalko Magalie Boussin s  full ipponom

(14 : 0). V naslednji borbi je Sabina zelo dobro napadala nasprotnico  v  prvem delu borbe (karate), ker pa je nasprotnica judoistka,  je proti aktualni svetovni prvakinji, Belgijki Catherine Jacques, borbo izgubila. Proti tekmovalki Bianca Feichtlbauer iz sosednje države Avstrije pa je naša občanka pokazala svojo borbenost in vztrajnost, saj je nasprotnico zopet premagala z full ipponom (14 : 0 ). V kategoriji so bile štiri tekmovalke. Zaradi enakega števila zmag in točk so na prvo mesto stopile Sabina, Francozinja in Belgijka.

 

Celotna ekipa KBV Fudoshin je posegala po najvišjih rezultatih. Ekipno so dosegli pokal za 3. mesto (1. Italija, 2. Francija) in zopet pokazali, da pridno trenirajo in da sodijo v sam vrh slovenskega ju-jitsa. Poleg Sabininega zlata so medalje  dobili  še Žan Artelj (mladinec - 69 kg) - 1. mesto, Barbara Stiplošek (mladinke -62 kg) - 2. mesto in članice -62 kg 2. mesto, Anja Laznik (mladinke - 70 kg) - 2. mesto, članice -70 kg 3. mesto, Primož Muhovic (člani + 94 kg) - 2. mesto, Uroš Posedel (mladinec -62 kg) - 3. mesto, David Štraus (mladinec - 77 kg) - 5. mesto, Lea Posedel (kadetinje - 57 kg) - 4. mesto in Tilen Hadolin (kadeti - 73 kg) - 2. mesto. Ekipo sta vodila trenerja Rok ŠUSTER in Primož MUHOVIC.

Sabina mora vložiti še veliko truda, dela in treningov, da bo konec novembra nastopila tudi na svetovnem prvenstvu. Vsak dan pridno trenira v svojem matičnem klubu, od 2. 11. do 5. 11. 2012 se bo odpravila na reprezentančne treninge v Planico, poleg tega se včasih pridruži tudi treningu v Novem mestu.

 

V reprezentanco Slovenije, ki se bo od 30. 11. in do 2. 12. 2012 udeležila članskega svetovnega prvenstva na Dunaju, so se uvrstili  štirje člani KBV Fudoshin: Barbara STIPLOŠEK - 62 kg, Anja LAZNIK - 70 kg, Sabina PREDOVNIK + 70 kg in Primož MUHOVIC + 94 kg.

Sabina si želi čim večjo pripravljenost in uvrstitev na svetovnem prvenstvu. Držimo pesti, da se ji to tudi uresniči.
Povezave:www.fudoshin.si/
5 (1 glas)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 133
Izšla: 25.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
TRADICIONALNO PRVOMAJSKO SREČANJE NA ČRETI
01.05.2017 | Družabni dogodki
TRADICIONALNO PRVOMAJSKO SREČANJE NA ČRETI
05.05.2017 | Šport
TEČAJ SAMOOBRAMBE ZA ŽENSKE 2. del

Bodite prvi pri oddaji mnenja.