Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.01.2017

delno oblačno
Danes bo v hribovitem svetu precej jasno, po nižinah v notranjosti pa bo večji del dneva oblačno ali megleno. Prehodno bo nekoliko bolj oblačno tudi na Primorskem. Najvišje dnevne temperature bodo po nižinah od -5 do 0, v višje ležečih krajih od 1 do 5, na Primorskem do 10 stopinj C.
-13°C | -4°C
torek, 24.01.2017
-9°C | -2°C
sreda, 25.01.2017
-10°C | -2°C
četrtek, 26.01.2017
-12°C | 0°C
petek, 27.01.2017
-13°C | 0°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.1.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-13°C
-4°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Sabina je v soboto postala Mediteranska ......


ŠPORT

| |
02.11.2012      8:37
A A

Sabina je v soboto postala Mediteranska šampionka


V soboto, 27. 10. 2012, je Društvo borilnih veščin Katana organiziralo v športni dvorani v Dobovi mednarodni turnir v ju-jitsu, ki je letos nosil naziv mediteranskega odprtega prvenstva. Tekmovanja se je udeležilo več kot 250 ju-jitsarjev iz desetih držav (Senegal, Francija, Italija, Avstrija, Nemčija, Belgija, Črna Gora, Republika Srpska, Hrvaška in Slovenija)


V borbi z Avstrijko
V borbi z Avstrijko
Deli:

Na mediteransko odprto prvenstvo so se odpravili tudi člani kluba borilnih veščin Fudoshin iz Gotovelj. Ena izmed njih je naša občanka Sabina Predovnik, ki tekmuje v kategoriji članic + 70 kg.

 

Po krajši pavzi zaradi poškodbe kolena je Sabina zopet stopila na tatami in se spopadla s tremi tekmovalkami, ki so v samem vrhu ju-jitsa. Suvereno je premagala francosko tekmovalko Magalie Boussin s  full ipponom

(14 : 0). V naslednji borbi je Sabina zelo dobro napadala nasprotnico  v  prvem delu borbe (karate), ker pa je nasprotnica judoistka,  je proti aktualni svetovni prvakinji, Belgijki Catherine Jacques, borbo izgubila. Proti tekmovalki Bianca Feichtlbauer iz sosednje države Avstrije pa je naša občanka pokazala svojo borbenost in vztrajnost, saj je nasprotnico zopet premagala z full ipponom (14 : 0 ). V kategoriji so bile štiri tekmovalke. Zaradi enakega števila zmag in točk so na prvo mesto stopile Sabina, Francozinja in Belgijka.

 

Celotna ekipa KBV Fudoshin je posegala po najvišjih rezultatih. Ekipno so dosegli pokal za 3. mesto (1. Italija, 2. Francija) in zopet pokazali, da pridno trenirajo in da sodijo v sam vrh slovenskega ju-jitsa. Poleg Sabininega zlata so medalje  dobili  še Žan Artelj (mladinec - 69 kg) - 1. mesto, Barbara Stiplošek (mladinke -62 kg) - 2. mesto in članice -62 kg 2. mesto, Anja Laznik (mladinke - 70 kg) - 2. mesto, članice -70 kg 3. mesto, Primož Muhovic (člani + 94 kg) - 2. mesto, Uroš Posedel (mladinec -62 kg) - 3. mesto, David Štraus (mladinec - 77 kg) - 5. mesto, Lea Posedel (kadetinje - 57 kg) - 4. mesto in Tilen Hadolin (kadeti - 73 kg) - 2. mesto. Ekipo sta vodila trenerja Rok ŠUSTER in Primož MUHOVIC.

Sabina mora vložiti še veliko truda, dela in treningov, da bo konec novembra nastopila tudi na svetovnem prvenstvu. Vsak dan pridno trenira v svojem matičnem klubu, od 2. 11. do 5. 11. 2012 se bo odpravila na reprezentančne treninge v Planico, poleg tega se včasih pridruži tudi treningu v Novem mestu.

 

V reprezentanco Slovenije, ki se bo od 30. 11. in do 2. 12. 2012 udeležila članskega svetovnega prvenstva na Dunaju, so se uvrstili  štirje člani KBV Fudoshin: Barbara STIPLOŠEK - 62 kg, Anja LAZNIK - 70 kg, Sabina PREDOVNIK + 70 kg in Primož MUHOVIC + 94 kg.

Sabina si želi čim večjo pripravljenost in uvrstitev na svetovnem prvenstvu. Držimo pesti, da se ji to tudi uresniči.
Povezave:www.fudoshin.si/
5 (1 glas)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.