Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za soboto, 30.08.2014

pretežno oblačno
Danes bo sprva še pretežno jasno, zjutraj bo ponekod po nižinah megla. Čez dan bo na nebu več koprenaste oblačnosti, popoldne pa bo predvsem v zahodni in severozahodni Sloveniji občasno .zmerno do pretežno oblačno. Kakšna ploha zvečer na Gorenjskem ob meji z Avstrijo ni izključena. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 26, na Primorskem do 29 stopinj C.
11°C | 26°C
nedelja, 31.08.2014
13°C | 21°C
ponedeljek, 01.09.2014
12°C | 17°C
torek, 02.09.2014
12°C | 17°C
sreda, 03.09.2014
12°C | 24°C
Opozorila
Sobota, 30. avgust 2014, ob 5. uri
Dodatnega opozorila ni.
11°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Romanje na Brezje


ŠPORT

| |
22.05.2012      14:14
A A

Romanje na BrezjeDeli z ostalimi:

Romanje na Brezje v organizaciji Janka Potočnika iz Zabukovice poteka že dvanajst let. V tem času je nekaj romarjev stalnih, nekaj novih, nekateri so bili samo enkrat, nekaj pa nas je bilo letos prvič tudi z Vranskega. Nekateri romarji so svojo pot pričeli že v petek, 4. maja, iz različnih krajev Savinjske doline: Zabukovice, Založ, Dobrne, Šentilja pri Velenju, Gomilskega, Tabora in Grajske vasi.

 Prvi del poti so romarji zaključili v Motniku okoli 19. ure. Posebnost prvega dne je spanje na Španovem seniku.

V zgodnjem sobotnem jutru se nas je pet Vranščanov odpravilo na pot proti Motniku, kjer smo se priključili ostalim romarjem. Pot smo nadaljevali skozi Tuhinjsko dolino, Kamnik, vse do samostana v Adergasu blizu Cerkelj na Gorenjskem, kjer smo prenočili. Na nedeljsko jutro smo pot nadaljevali do Brezja, nekateri z ožuljenimi in utrujenimi nogami. Vreme nam v zadnjem delu poti ni bilo najbolj naklonjeno, kar pa nam ni vzelo dobre volje in vztrajnosti.

V cerkvi Marije pomagaj na Brezju je bila ob 14. uri sveta maša za vse romarje, ki smo prišli na Brezje, bodisi peš bodisi z avtomobilom.

Približno 85 km (iz Vranskega) dolgo romarsko pot na Brezje je letos pod vodstvom Janka zaključilo 21 romarjev. Za to romanje lahko rečemo, da je že tradicionalno in je za nekatere nekakšen osebni izziv: »Ali bom zmogel?«

 

Suzana Blatnik

 

Povezani članki
5 (1 glas)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8
30.08.201 | Družabni dogodki
XV. OBLETNICA SVAMZ
30.08.2014 | Kultura
Vranski poletni večeri: NEJC KUHAR, kitara
30.08.201 | Družabni dogodki
XV. OBLETNICA SVAMZ
30.08.2014 | Kultura
Vranski poletni večeri: NEJC KUHAR, kitara
Zadnji video posnetki Preglej vse

Bodite prvi pri oddaji mnenja.