Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 06.12.2016

jasno
Popoldne bo pretežno jasno, le v Prekmurju se bo zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem do 12, v krajih z meglo okoli -3 stopinje C.
-5°C | 6°C
sreda, 07.12.2016
-5°C | 6°C
četrtek, 08.12.2016
-5°C | 11°C
petek, 09.12.2016
-5°C | 13°C
sobota, 10.12.2016
-4°C | 12°C
Opozorila
Torek, 6.12.2016 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

ZDROBILI, ZMEŠALI IN NAREDILI SLADKE RUMOVE ......


OSNOVNA ŠOLA

| |
18.01.2016      11:10
A A

ZDROBILI, ZMEŠALI IN NAREDILI SLADKE RUMOVE KROGLICEDeli:

Tokrat so se kuharji Osnovne šole Vransko dobili v polnem številu kar v jedilnici šole. Mladi kuharski šefi so s sabo prinesli vse sestavine za rumove kroglice: valjar, posode, predpasnik, pridne roke in veliko dobre volje.

Najprej so z valjarjem zdrobili 200 g piškotov, dodali 100 g kakava, 100 g sladkorja v prahu, 250 g masla, malo kokosove moke in vse skupaj dobro zmešali. Seveda s čistimi rokami. Nato so iz mase oblikovali kroglice in jih povaljali v kokosovi moki ali zmletih orehih. Kroglice so skrbno spravili v posodico, ki so jo prinesli s sabo. Učenci so se res potrudili, saj je bilo za nekatere kroglice kar težko verjeti, da so jih učenci naredili sami, saj so bile videti kot iz trgovine. Preden so učenci kroglice ponosno odnesli domov, so jedilnico pospravili, vendar naj se zahvalimo našim čistilkam, ki za nami vedno počistijo z dobro voljo.


Pa dober tek!

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!