Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

delno oblačno
Popoldne bo ob morju pretežno jasno. Drugod bo spremenljivo oblačno, nastale bodo krajevne plohe. Na Primorskem bo pihala šibka burja, drugod veter vzhodnih smeri. Temperature bodo od 11 do 16, na Primorskem do okoli 18 stopinj C.
3°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
0°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
3°C | 22°C
torek, 02.05.2017
5°C | 20°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
16°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo Osnovna šola

10 RAZLOGOV, ZAKAJ PROSTOVOLJČKAM


OSNOVNA ŠOLA, PROSTOVOLJSTVO

| |
09.12.2012      12:44
A A

10 RAZLOGOV, ZAKAJ PROSTOVOLJČKAM


Učenci, ki obiskujejo krožek prostovoljno delo so v mesecu oktobru sodelovali na natečaju Bodi UP. V okviru natečaja so oblikovali nov glagol za prostovoljstvo in pisali spis oz. esej na temo prostovoljstva. Med vsemi osnovnošolskimi prispevki je komisija posebej nagradila tudi našo učenko Zalo Križnik za spis 10 razlogov, zakaj prostovoljčkam. Nagrado je prevzela ob mednarodnem dnevu prostovoljstva, 5. decembra, v Atriju ZRC. Vsi ostali sodelujoči pa so prejeli majice Bodi UP. V nadaljevanju lahko preberete Zalin prispevek.


Deli:

Živijo! Sem Zala. Obiskujem prostovoljno delo na osnovni šoli. Vas zanima, zakaj sem se odločila za ta krožek? No, preberite moj prispevek in boste izvedeli.

10 RAZLOGOV, ZAKAJ PROSTOVOLJČKAM

Lani je naš razred prišel na predmetno stopnjo in tako se mi je odprla možnost, da se prijavim h krožku prostovoljno delo. Moja sošolka me je ves čas spodbujala, naj se prijavim. In res, skupaj z drugimi sošolkami sem šla na prvi sestanek prostovoljnega dela. Tam so nam razložili, kaj vse bomo počeli med letom. Že takrat sem vedela, da sem se prav odločila.

  1. RAZLOG

S prostovoljci smo med tednom obiskovali dom starejših občanov. Tam nam je direktorica razkazala prostore in nam dala še nekaj napotkov za delo z oskrbovanci. Nato smo obiskali nekaj oskrbovancev doma. Takrat sem ugotovila, da prostovoljčkam, da POMAGAM POMOČI POTREBNIM.

       2. RAZLOG

Jeseni smo v domu pripravili kostanjev piknik za oskrbovance. Prostovoljčki (tako smo se poimenovali) smo pripravili kratek program, ki je vključeval tudi zelo zabaven skeč, pri katerem smo se vsi zelo smejali. In tukaj je moj razlog za prostovoljčkanje, ker SE VELIKO SMEJIMO IN ZABAVAMO.

        3. RAZLOG

Že več tednov se je naš krožek pripravljal, da gremo prostovoljčkat na festival prostovoljstva v Ljubljano in končno je prispel veseli dan. Malo smo bili razočarani, saj nam vreme ni bilo naklonjeno. Imeli smo delavnico, pri kateri smo delili brezplačne objeme in na ljubkih lističih napisane lepe misli, s katerimi smo marsikomu polepšali dan. Prostovoljčkam, ker je LEP OBČUTEK NEKOMU POLEPŠATI DAN.

        4. RAZLOG

Na festivalu prostovoljstva smo tudi mi sodelovali pri projektu Mladi sprašujemo, kjer smo s telesi sestavili vprašaj. Prostovoljčkam tudi, ker POČNEMO MNOGO ZANIMIVIH STVARI.

        5. RAZLOG

Na šoli smo organizirali zbiralno akcijo. Skoraj štiri tedne smo pridno prostovoljčkali in na zaključku smo dobili mnogo pohval in spodbudnih misli, npr. da si s tem gradimo prihodnost. In to je moj razlog, ker si s prostovoljčkanjem GRADIMO PRIHODNOST.

       6. RAZLOG

Naš krožek je vodil izmenjavo učencev, ki so prišli iz Srbije. Spoznali smo učence in se z mnogimi tudi spoprijateljili. Nihče si ni mislil, da bo tako težko, ko bo napočil čas slovesa. Veliko nas je jokalo, a še dobro, da smo si izmenjali elektronske naslove, da si bomo lahko dopisovali in ostali v stiku. Prostovoljčkam zato, ker tako SPOZNAVAM MNOGO LJUDI IN NOVIH PRIJATELJEV.

      7.  RAZLOG

Ko so bili na obisku učenci iz Srbije, smo se od njih veliko naučili. Spoznavali smo njihovo državo, jezik, njihove navade … Zagotovo so tudi oni odnesli nekaj znanja od nas. No, prostovoljčkam tudi, ker SE S TEM VELIKO NAUČIM.

      8.  RAZLOG

Na koncu leta je bilo mnogo učencev malo žalostnih, ker so ugotovili, da naslednje leto ne bodo mogli obiskovati krožka, in takrat sem ugotovila, da prostovoljčkam, da OPRAVLJAM DOBRA DELA ŠE NAMESTO TISTIH, KI BI TO Z VESELJEM POČELI, VENDAR NE MOREJO.

       9.  RAZLOG

Vsak teden sem komaj čakala, da gremo prostovoljčkat v dom, saj sem morala dolgo čakati na prevoz domov. Tukaj je moj deveti razlog za prostovoljčkanje. KER RADA NAMENIM SVOJ PROSTI ČAS ZA DOBRA DELA.

      10.  RAZLOG

Med letom mi je prostovoljstvo postalo zelo všeč, saj sem se ogromno naučila in dobila mnogo novih prijateljev. Moj zadnji razlog je, ker mi JE PROSTOVOLJČKANJE VŠEČ IN VEM, DA JE TO DEL MENE.

Prostovoljčkanje = opravljanje prostovoljnega dela (prostovoljčkati), npr. Šli smo prostovoljčkat v vrtec.

 

Zala Križnik, 7. b, Osnovna šola Vransko - Tabor

 

Mentorici krožka prostovoljno delo: Tina Golob in Sanja Marn
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 133
Izšla: 25.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
TRADICIONALNO PRVOMAJSKO SREČANJE NA ČRETI
07.05.2017 | Ostalo
LISJAKOVA TRŽNICA
07.05.2017 Ni kategorije
LISJAKOVA TRŽNICA
08.05.2017 | Kultura
SAVINJČANI BEREMO 2016/17
01.05.2017 | Družabni dogodki
TRADICIONALNO PRVOMAJSKO SREČANJE NA ČRETI
05.05.2017 | Šport
TEČAJ SAMOOBRAMBE ZA ŽENSKE 2. del
07.05.2017 | Ostalo
LISJAKOVA TRŽNICA
07.05.2017 Ni kategorije
LISJAKOVA TRŽNICA
08.05.2017 | Kultura
SAVINJČANI BEREMO 2016/17

Bodite prvi pri oddaji mnenja.