Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 29.05.2017

pretežno jasno
Danes bo sončno z nekaj kopaste in visoke koprenaste oblačnosti. Čez dan bo zapihal šibak veter južnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 29 stopinj C.
9°C | 29°C
torek, 30.05.2017
12°C | 29°C
sreda, 31.05.2017
14°C | 30°C
četrtek, 01.06.2017
15°C | 28°C
petek, 02.06.2017
14°C | 28°C
Opozorila
Ponedeljek, 29.5.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Glasbena šola Risto Savin Žalec v veliki ......


ŠOLSTVO

| |
16.06.2015      12:28
A A

Glasbena šola Risto Savin Žalec v veliki dvorani Cankarjevega doma


V soboto, 13. junija, je v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani potekala slovesna razglasitev rezultatov državnih tekmovanj iz znanja za šolsko leto 2014/2015, v organizaciji Zveze za tehnično kulturo Slovenije (ZOTKS).


Deli:
Prireditev, ki je potekala pod imenom Zotkini talenti, je z uvodnim nagovorom otvoril častni pokrovitelj, predsednik Vlade Republike Slovenije, dr. Miro Cerar, mladim pa je spregovoril tudi predsednik Javne agencije za raziskovalno dejavnost Jozsef Gjorkos. Prisotna je bila tudi ministrica MIZŠ. Na prireditev je bilo povabljenih več kot 800 prejemnikov zlatih priznanj, vsako leto pa se prireditve udeleži več kot 1500 povabljencev. Podelitev so z glasbenimi točkami popestrili talenti, ki so bili izbrani na posebnih, za to namenjenih natečajih. Med njimi je bila tudi komorna skupina Glasbene šole Risto Savin Žalec, ki jo sestavljajo Vita in Lara Sonjak, Tajda Randl, Lucija Omladič, Jurij Plaskan in Andraž Slakan, mentorja skupine pa sta prof. Andraž Slakan in prof. Melita Estigarribia Villasanti. Ob plesni spremljavi mladih plesalcev so glasbeniki glasbene šole navdušili polno dvorano Gallusove dvorane in izjemno pripomogli k ugledu glasbene šole in glasbenega šolstva nasploh tudi pred visokimi gosti prireditve.

Gorazd Kozmus
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!