Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo v vzhodni Sloveniji pretežno jasno, drugod pa zmerno do pretežno oblačno. Predvsem ponekod na severozahodu bo lahko občasno rahlo deževalo. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 stopinj C.
9°C | 21°C
sreda, 26.04.2017
7°C | 19°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 18°C
petek, 28.04.2017
8°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Sladkanje z domačimi orehovimi rogljički in ......


NOVICE

| |
03.10.2012      12:51
A A

Sladkanje z domačimi orehovimi rogljički in rumovimi kroglicamiDeli:

Sladke dobrote ... Nekateri jih imajo zelo radi, drugi manj. Nekateri se poslužujejo industrijsko pripravljenih, spet drugi imajo polne posode domačih slaščic. Z našimi stanovalci smo v torek, 2. oktobra, pripravili čisto prave, domače orehove rogljičke in rumove kroglice. Pridne kuharice so nam zamesile testo, mi pa smo naredili rogljičke in kroglice. Sprva so bili stanovalci malo zadržani, a so se kmalu razživeli. Navdušenje nad delom je bilo tolikšno, da so drug drugemu skoraj šepetali na uho: "Ali dovolite še meni kaj narediti?". Pa niso sodelovale le gospe, tudi enega gospoda nam je uspelo prepričati, da je pomagal pri nastajanju dobrot. Nekateri so bili bolj spretni pri oblikovanju, drugi manj. Pa saj nismo izdelovali za oceno. Glavni namen je bilo druženje in obuditev stare navade. Ostali stanovalci so z zanimanjem opazovali "slaščičarje" in zraven prepevali ljudske pesmi. Orehove rogljičke smo spekli in ko so se ohladili, smo jih pravično razdelili na krožnike in postavili na mize po domu. Ker pa je bilo pečenih slaščic več kot dovolj za vse, smo nekaj malega namenili tudi našim zaposlenim. Ob koncu druženja smo že osnovali načrt, kaj bomo pripravljali v naslednji gospodinjski urici.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!