Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.10.2016

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo precej jasno, nekaj več oblačnosti bo predvsem v severovzhodnih krajih. Po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, ob morju okoli 8 stopinj.
7°C | 15°C
torek, 31.10.2016
6°C | 12°C
sreda, 01.11.2016
2°C | 12°C
četrtek, 02.11.2016
4°C | 16°C
Opozorila
Petek, 28.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pustovanje v Zavodu sv. Rafaela


NOVICE

| |
14.02.2013      6:38
A A

Pustovanje v Zavodu sv. RafaelaDeli:

Pust, pust, krivih ust. Čas, ko kurenti in ostale pustne maske odganjajo zimo. Tudi s stanovalci smo se resno lotili priprav na pustno rajanje. Tako smo v četrtek, 7. februarja, izdelovali pustne maske. Uporabili smo posodo za shranjevanje jajc, perje, lističe krep papirja in palčko za držanje maske. Vsak stanovalec je masko pobarval po svojih zamislih. Bolj kot so bile različne, lepše so bile. Pust je vendarle najbolj norčavi čas v letu. Eni so bili pri barvanju bolj spretni, drugi manj, a so si med sabo pomagali. Tretji pa so bili zgolj opazovalci. Niso se mogli načuditi barvnemu perju – spraševali so se, katero kokoško smo pobarvali v ta namen. Z lepljenjem lističev krep papirja in perja je pomagala delovna terapevtka. Na koncu so bili vsi zadovoljni s svojimi izdelki. Med ustvarjanjem smo poslušali domačo glasbo.

V torek, 12. februarja, smo se s pustnimi šemami, z otroki iz vrtca Vransko, s prostovoljčki OŠ Vransko-Tabor in kurenti prepustili veselemu rajanju ob zvokih harmonike in prepevanju domačih pesmi. Čas razigranosti in smeha je prehitro minil.

Še pred pričetkom rajanja so se po našem domu sprehodile maškarce. Tiste majhne dobre vile, spajdermeni, vitezi, pikapolonice in čebelice. Stanovalcem so se ob pogledu na vrtčevske otroke zaiskrile oči. Pa še zapeli so nam pesmico. Nekateri so se slabše skrili za svojo masko, za druge so morali kar napeti možgane in ugibati, kdo je. A bilo je veselo, polno smeha in veselja. Ob harmoniki in prepevanju smo se mastili s flancati in pili sok. Pravi šov so za nas pripravili prostovoljčki – obiskala nas je Tina Maze, Rdeča kapica in babica pa Božiček, ki je obljubil, da nam tudi letos prinese kakšno darilo. Veselo smo rajali, plesali in se preprosto zabavali. Lepo je bilo gledati nasmehe na obrazih stanovalcev. Videlo se je, da se imajo lepo. Tisto piko na i popolnega dopoldneva pa so nam pripravili kurenti. Dom se je kar zatresel ob zvokih njihovih zvoncev. Kako smo bili uspešni ob preganjanju zime, pa bo pokazal čas. 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZAVOD SV. RAFAELA VRANSKO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
ZAVOD SV. RAFAELA VRANSKO
ZAVOD SV. RAFAELA VRANSKO
VRANSKO 144A
Tel:(03) 703 42 20
Občinski informator Vransko
Številka: 126
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7
04.11. - 13.11.2016 | Ostalo
MARTINOV TEDEN - RAZVAJANJE BRBONČIC
31.10.2016 | Ostalo
KOMEMORACIJA OB DNEVU SPOMINA NA MRTVE
04.11. - 13.11.2016 | Ostalo
MARTINOV TEDEN - RAZVAJANJE BRBONČIC

Bodite prvi pri oddaji mnenja.