Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

delno oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Proti jutru se bo na Primorskem začela nabirati oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju okoli 9 stopinj C.
4°C | 17°C
torek, 24.10.2016
8°C | 18°C
sreda, 25.10.2016
12°C | 22°C
četrtek, 26.10.2016
12°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pustno rajanje stanovalcev in prostovoljčkov


NOVICE

| |
05.03.2014      12:49
A A

Pustno rajanje stanovalcev in prostovoljčkovDeli:

Pust, pust krivih ust … Prišel je s svetlobno hitrostjo. In z njim najbolj norčavi del leta. Takrat se lahko vsak našemi in se poistoveti s svojim junakom. Otroci se našemijo v risane junake, za en dan postanejo najrazličnejše prijazne živali. Starejši pa se ponavadi pošalijo na račun aktualnega dogajanja v državi – pretežno so to politiki in drugi, o katerih pišejo po časopisih. Naši stanovalci bodo ostali zvesti sami sebi. A vseeno smo si za pustno rajanje izdelali maske. Material je pripravila delovna terapevtka Saša. Svoje maske so si izrezali iz papirja in jih polepšali z najrazličnejšimi materiali – malo so jih porisali, prelepili z bleščicami in zvezdicami, okrasili s trakovi iz krep papirja in raznobarvnim perjem. Vsaka maska je bila čudovita. Stanovalci so si med sabo pomagali – eni so le izrezovali, drugi so jih okrasili. Vsak je bil zadovoljen s končnim izdelkom. Obvezno pa je bilo poziranje pred fotoaparatom. Maske so si lahko nadeli že na pustno soboto, ko je potekal karneval.

Na pustni torek, 4. marca, pa smo skupaj s prostovoljčki pripravili pravo zabavo. Nekateri stanovalci so si nadeli pustne maske. Spet drugi so se opogumili in dovolili, da jim je Saša nekaj narisala na obraz. Eni so si zaželeli metulja, drugi sonce, tretji pa srce na licih. Gospodje, ki so bili brez brk, so dovolili, da jim jih je Saša narisala. Še bolj veselo se je pričelo s prihodom prostovoljčkov. Skupaj smo se zavrteli ob zvokih Čukov, Natalije Verboten, Marijana Smodeta, Gadov, Modrijanov in drugih znanih slovenskih glasbenikov. Od veselega poplesavanja je mnogim po licih pritekel »švic«. Plesali smo kavbojsko polko, naredili kačo in se preprosto smejali najrazličnejšim pustnim maskam. Vmes pa smo se posladkali s krhkimi flancati, ki so jih spekle kuharice, in se odžejali s čajem. Ura skupnega druženja je minila čisto prehitro. Obljubili smo si, da prihodnje leto pustno zabavo ponovimo. 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 126
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2016 | Družabni dogodki
Dan odprtih vrat 2016
22.10.2016 | Kultura
POROČIL SE BOM S SVOJO ŽENO - Gledališki abonma in izven
27.10.2016 | Šport
ŠOLA ŠPORTNEGA PLEZANJA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.