Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo v vzhodni Sloveniji pretežno jasno, drugod pa zmerno do pretežno oblačno. Predvsem ponekod na severozahodu bo lahko občasno rahlo deževalo. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 stopinj C.
9°C | 21°C
sreda, 26.04.2017
7°C | 19°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 18°C
petek, 28.04.2017
8°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Spomladanska čistilna akcija


PROSTOVOLJSTVO

| |
13.04.2013      16:36
A A

Spomladanska čistilna akcija


V soboto, 13. aprila 2013, je na Vranskem potekala že tradicionalna spomladanska čistilna akcija. Z vremenom smo tokrat le imeli nekaj več sreče kot pred tednom dni, ko je bila čistilna akcija zaradi dežja odpovedana.


Deli:

V oblačnem jutru se nas je zbralo nekaj manj kot prejšnja leta, kar pa ni pokvarilo našega dobrega razpoloženja in odločenosti, da očistimo okolico lokalnih cest in javnih poti v občini. Na zbirnem mestu smo naredili načrt čiščenja, si razdelili PVC vreče in rokavice ter se odpravili na teren. Nismo še dobro odprli vreč, ko nas je že pozdravil dež, ki pa se je k sreči hitro poslovil. Vreče so se hitro polnile, mi pa smo se ob preštevilnih pločevinkah, plastenkah in steklenicah ob poti čudili, kakšna neznosna žeja je morala mučiti tiste, ki so vso to nesnago odvrgli.


Pobrali smo cca 10 m³ odpadkov, kar je precej manj kot ob primerljivih čistilnih akcijah v prejšnjih letih, iz česar je mogoče sklepati, da je v zavesti večine vse bolj prisotno spoznanje, da varovanje okolja ni le modna muha, ampak nuja, da pa to zavedanje žal še ni doseglo vseh.


Po koncu akcije smo vtise strnili ob odličnem bograču v Gasilskem domu Vransko.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!