Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.03.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21 stopinj C.
-4°C | 21°C
sreda, 29.03.2017
0°C | 22°C
četrtek, 30.03.2017
4°C | 20°C
petek, 31.03.2017
6°C | 21°C
sobota, 01.04.2017
4°C | 22°C
Opozorila
Torek, 28.3.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

POUDAREK DAJEMO SOCIALNEMU STIKU


NOVICE

| |
04.04.2016      7:22
A A

POUDAREK DAJEMO SOCIALNEMU STIKUDeli:

Okrogla obletnica je običajno priložnost in tudi navada, da se zazremo nazaj, obujamo spomine, delamo takšne in drugačne analize. NAŠ DOM je konec prejšnjega leta dopolnil deset let delovanja in tudi nam so misli in spomini odtavali v tiste prve dni pred desetimi leti.

 

Novo delovno okolje, novi uporabniki storitev, nov tim. Vsi smo imeli iste želje in cilje – živeti in delati v sožitju, počutiti se sprejete, spoštovane in uspešne. Pri načrtovanju organizacije dela smo se skušali ozirati »na naše sosede«, a kaj kmalu ugotovili, da zaradi naše majhnosti (začetna skupna kapaciteta le 43 postelj) ne moremo ničesar »kopirati«. Staknili smo glave, združili izkušnje, pričakovanja in zastavili svoj koncept dela. Morali smo prihraniti vsak nepotreben korak, kajti sistematizacija delovnih mest je zastavljena le na podlagi števila postelj. S pripadajočim številom kadra je bilo potrebno zagotoviti 24-urno zdravstveno nego in oskrbo.

 

Središče dogajanja v zavodu smo tako postavili v skupne prostore in pri tem skušamo vztrajati še danes, predvsem na obeh negovalnih enotah. Izkušnje desetih let so namreč potrdile številne prednosti takšnega načina dela. Za negovalni kader takšen način dela zahteva precejšnje fizične napore, kajti potrebno je opraviti številne transferje nepokretnih stanovalcev na invalidske vozičke. Vendar se nam za to uporabljeni čas kasneje bogato obrestuje.

 

Ko po opravljeni jutranji negi v dnevnem prostoru čakamo na zajtrk, začutimo, da funkcioniramo kot velika družina. Sprejemamo se takšne, kot smo. Se smejemo, uveljavljamo svojo voljo, zapojemo, včasih se tudi prepiramo. Smo ljudje s svojimi dobrimi in manj dobrimi lastnostmi. V skupino smo sprejeti s svojimi telesnimi in duševnimi pomanjkljivostmi. In prav ta socialni stik je tisto, kar negovalni kader motivira, da vztrajamo pri zastavljenem načinu dela. Zaradi takšnega načina dela pa posledično beležimo tudi manj komplikacij ležanja v smislu preležanin, aspiracijskih in položajnih pljučnic ter osamljenosti.

 

Ne dosežena starost, pač pa kvaliteta življenja je tisto, kar bi si sama želela ob morebitni nastanitvi v dom starejših. In ko bi mi opešale moči in ne bi bila več sama sposobna poskrbeti za položaj telesa, ko bi v negovalni postelji strmela le še v strop … pa bi mi še vedno ostala želja po stiku z naravo. Občutiti na obrazu sončni žarek, morda piš vetra, videti meglico na nebu, zaslišati ptičje petje, žuborenje potoka ali ne nazadnje morda tudi kikirikanje našega domskega petelina …

 

Morda se takrat med negovalnim kadrom najde oseba, ki me bo s posteljnim dvigalom namestila na invalidski voziček, morda bo ravno takrat prišla na obisk moja vnukinja in me odpeljala ven, morda bo takrat v naboru priznanih opravil zdravstvene nege tudi transfer na invalidski voziček ...      

 

Stanka  Žičkar, vodja zdravstvene nege
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 131
Izšla: 28.02.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
31.03.2017 | Družabni dogodki
PODOKNICA s Francem Pestotnikom Podokničarjem
31.03.2017 | Umetnost
ISKRENA SPOVED - gledališka predstava
01.04.201 | Ostalo
Spomladanska čistilna akcija
02.04.201 | Šport
Motoristi, pripravite se
02.04.2017 | Ostalo
LISJAKOVA TRŽNICA
06.04.2017 | Tečaji in delavnice
Brezplačen seminar temeljnih postopkov oživljanja
31.03.2017 | Družabni dogodki
PODOKNICA s Francem Pestotnikom Podokničarjem
31.03.2017 | Umetnost
ISKRENA SPOVED - gledališka predstava
01.04.201 | Ostalo
Spomladanska čistilna akcija
02.04.201 | Šport
Motoristi, pripravite se
02.04.2017 | Ostalo
LISJAKOVA TRŽNICA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.