Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 06.12.2016

jasno
Ponoči bo delno jasno, na jugu pa bo še zmerno do pretežno oblačno.
-5°C | 9°C
sreda, 07.12.2016
-3°C | 6°C
četrtek, 08.12.2016
-5°C | 11°C
petek, 09.12.2016
-7°C | 11°C
sobota, 10.12.2016
-7°C | 8°C
Opozorila
Ponedeljek, 5.12.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
9°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pomoč stanovalcev Našega doma pri spravilu ......


NOVICE

| |
04.07.2014      8:37
A A

Pomoč stanovalcev Našega doma pri spravilu zgodnjega krompirjaDeli:

Na domačih njivah in vrtovih vse skrbno cveti in raste. Rastejo plodovi, gomolji, cvetijo fižol in bučke. Zgodnji krompir pa je že zrel in ga je potrebno spraviti. Domska kuharica Anica je vprašala, če bi bili stanovalci pripravljeni pomagati pri spravilu. Ni mi bilo potrebno reči dvakrat, že je bilo vabilo objavljeno na oglasni deski. Anica je priskrbela še dodatne motike in hladno pijačo, hišnik Franci pa potrebne zabojnike in traktor. Obljubil je tudi, da se bomo do njive peljali s traktorjem. Med vožnjo skozi Vransko po stranskih ulicah smo bili prava atrakcija. Vsak, ki smo ga srečali, se je ustavil in se nam prijetno nasmejal. Ko smo prispeli do njive, smo zavihali rokave in hlačnice ter se lotili dela. Zemlja je bila ravno prav rahla; kljub pomanjkanju motik smo lahko kar z rokami kopali. Krompir je bil zelo lep. Za pečenje v pečici ravno prav velik. Med delom smo se osvežili s piškoti in hladno pijačo. Delo smo opravili z odliko v dobri uri. Ob koncu smo se vsi strinjali, da bomo to delo še ponovili.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!