Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

delno oblačno
Popoldne bo v severni polovici države delno do pretežno jasno, drugod bo še zmerno do pretežno oblačno. Najvišje dnevne temperature bodo od 3 do 7, na Primorskem do 11 stopinj C.
-3°C | 6°C
torek, 06.12.2016
-5°C | 10°C
sreda, 07.12.2016
-3°C | 6°C
četrtek, 08.12.2016
-5°C | 10°C
petek, 09.12.2016
-4°C | 10°C
Opozorila
Ponedeljek, 5.12.2016 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
6°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Planinski pohod na vranski Triglav


NOVICE

| |
15.12.2015      7:23
A A

Planinski pohod na vranski TriglavDeli:
V soboto, 12. 12. 2015, smo se z učenci planinskega krožka od prvega do petega razreda podali na Rigel. Poimenovali smo ga vranski Triglav, saj nam je razgled omogočal videti prav na vse strani Vranskega.

Pot nas je najprej vodila mimo prikupnega konjička, ki smo ga videli za ogrado. Pobožali smo ga in odšli dogodivščinam naproti. Pot na Rigel je bila kar nekaj časa zaradi predlanskega žleda težko prehodna, sedaj pa so lastniki gozdov že pridno pospravili podrto drevje. Le ena bukev je še bila podrta in prav ta nam je bila v veselje, saj je bolj zanimivo, če lahko malo plezaš ali pa se splaziš pod kakšen debel hlod. Na vrhu Rigla je prikupen bivak in tam smo se podpisali v dnevnik pohodnikov in lahko pogledali, da smo ga pred nekaj leti že obiskali in da je kar precej pridnih pohodnikov, ki se povzpnejo na vrh. Ta ponuja res lepe razglede na južni, vzhodni, zahodni in severni del naše prelepe občine. Prepoznavali smo hribe, kjer smo že bili, potem pa se podali nazaj. Na poti smo se ustavili v zavetrju mladih smrečic in zakurili ogenj. Na palice smo si nataknili hrenovke in  jih popekli. Popekli smo si tudi kruh in njam, njam - odlična malica. Da nas ni zeblo, smo poskrbeli tudi za vroč planinski čaj z limono. Potem pa švrc nazaj proti domu. Na poti smo srečali še pridne gozdne delavce in malo smo pomagali pri gozdnem redu, saj smo nekaj smrekovih vej dali na kup. Najboljši del poti je bil proti koncu, kjer se je gozdna vlaka zaključila in je bilo potrebno 50 metrov prehoditi kar po gozdni strmini. Ni boljših toboganov, kot jih ponuja gozd, le hlače so verjetno nekaj dela naložile staršem in pralnim strojem. Prijetno utrujeni smo prišli ravno pravi čas nazaj na Vransko. Sedaj pa čakamo sneg, da se po zasneženih poteh podamo na pot in sankaške užitke.Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 127
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
December 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
06.12.2016 | Družabni dogodki
LITERARNO DRUŽENJE Z OSKRBOVANCI
10.12.201 | Šport
IZLET V NEZNANO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.