Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

pretežno oblačno
Proti večeru se bo dež na zahodu okrepil in ponoči zajel večji del države, vmes lahko tudi zagrmi.
13°C | 18°C
četrtek, 27.10.2016
9°C | 15°C
petek, 28.10.2016
2°C | 16°C
sobota, 29.10.2016
5°C | 16°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

PLANINSKI POHOD


NOVICE

| |
05.11.2015      8:13
A A

PLANINSKI POHODDeli:
Učenci planinskega krožka od prvega do petega razreda smo se v sredo, 4. 11. 2015,  na pot podali še podnevi, po dobri uri hoje in slastni malici iz nahrbtnika pa nas je že ulovila tema. Komaj smo jo čakali, saj smo imeli vsi s seboj svetilke. Svetilke so bile zelo različne; ene so svetile daleč, druge utripajoče, spet tretje raznobarvno, prav vse pa so nam dobro služile. Na poti od cerkvice na Taboru proti Tešovi smo obsvetili prav vse grmičke in videli številne gobe. Hodili smo namreč tudi po gozdu, ki je ponoči še posebej čaroben. Sredi gozda smo vse svetilke ugasnili in in se ozrli proti nočnemu nebu, opazovali smo krošnje dreves in jih prepoznavali kljub temi, poslušali smo šelestenje listja in brnenje letal, ki so potovala kdo ve kam. Tudi tekli smo, saj je polno listja skrbelo za našo varnost. Pritekli smo do Tane. Tam smo opazovali zvezde, ki so nam mežikale. Opazili smo tudi satelit, ki je le rahlo obsvetljen, zelo daleč od nas, potoval proti jugovzhodu. Kako pa smo vedeli, da proti jugovzhodu? Čisto enostavno. Noč je bila jasna in Veliki voz smo hitro našli, prešteli pet razdalj zadnje stranice navzgor in že smo našli zvezdo Severnico, začetnico ročaja Malega voza. Ko pa ugotoviš, kje je sever, ni težko določiti še juga, vzhoda in zahoda. Ja, res smo imeli srečo, da ni kdo zapeljal velikega voza pod kozolec:) 
Zadovoljni in polni nočnih vtisov smo se vrnili pred šolo, kjer so nas že čakali starši.Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 126
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.10.2016
Danes ni dogodkov.
27.10.2016 | Šport
ŠOLA ŠPORTNEGA PLEZANJA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.