Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči se bo na Primorskem od zahoda oblačnost povečala. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, na Primorskem do 8 stopinj C.
1°C | 18°C
torek, 25.04.2017
7°C | 21°C
sreda, 26.04.2017
7°C | 21°C
četrtek, 27.04.2017
10°C | 15°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

ZAGOTAVLJANJE NUJNE MEDICINSKE POMOČI ALI ......


OBVESTILA

| |
15.03.2016      11:39
A A

ZAGOTAVLJANJE NUJNE MEDICINSKE POMOČI ALI ZDRAVSTVENE OSKRBE NA JAVNIH PRIREDITVAHDeli:

Prihaja čas pomladi in s tem tudi čas, ko je vse več prireditev in shodov na prostem, zato želimo organizatorje tovrstnih dogodkov opozoriti na zakonske obveznosti, določene v Zakonu o javnih zbiranjih, in predvsem o novostih, ki jih prinaša nov Pravilnik o službi nujne medicinske pomoči, ki je začel veljati novembra 2015. Pravilnik opredeljuje enotno ureditev  zdravstvenega varstva na prireditvah. V skladu s tem pravilnikom morate organizatorji med drugim izkazati, da ste predvideli zadostne ukrepe za zagotovitev varnosti življenja in zdravja udeležencev in drugih oseb na prireditvi.

 

Pravilnik o službi nujne medicinske pomoči boste našli na spletni strani https://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?sop=2015-01-3193. V nadaljevanju smo nekoliko podrobneje pojasnili določbe predmetnega pravilnika v delu, ki se nanaša na zagotavljanje zdravstvenega varstva na prireditvah.

 

Določenih je 11 vrst prireditev, odvisno od števila udeležencev, zdravstvenih in drugih tveganj: nezahtevna prireditev tipa A, nezahtevna prireditev tipa B, nezahtevna prireditev tipa C, nezahtevna prireditev tipa D, nezahtevna prireditev tipa E, srednje zahtevna prireditev tipa A, srednje zahtevna prireditev tipa B, zahtevna prireditev, zelo zahtevna prireditev, tvegana prireditev tipa A in tvegana prireditev tipa B.

 

Zdravstveno varstvo na prireditvah se ureja s pisnim dogovorom med organizatorjem prireditve in izvajalcem zdravstvenega varstva, ki izpolnjuje pogoje za izvajanje dejavnosti in pogoje, določene s predmetnim pravilnikom. Organizatorji boste skupaj z izvajalcem zdravstvenega varstva ocenili, za kakšno vrsto prireditev gre (izhajajoč iz pravilnika).

 

Pravilnik določa, da lahko zdravstveno varstvo na prireditvi izvajajo ekipe nujne medicinske pomoči in drugi izvajalci, ki imajo dovoljenje Ministrstva za zdravje za izvajanje te dejavnosti (gre za zdravstvene domove in zasebnike). Organizatorjem svetujemo, da se pri pridobivanju predmetnega dokazila prepričate, ali ima ta izvajalec ustrezno dovoljenje Ministrstva za zdravje.

 

Pravilnik določa, da ste si organizatorji srednje zahtevne, zahtevne, zelo zahtevne in tvegane prireditve dolžni najmanj 15 dni pred prireditvijo o prireditvi pridobiti (od  izvajalca službe nujne medicinske pomoči) presojo tveganja. K vlogi za izdajo dovoljenja za prireditev morate priložiti tudi načrt za izvajanje zdravstvenega varstva. Izvajalec zdravstvenega varstva na prireditvi pa najmanj 10 dni pred izvedbo zelo zahtevne in tvegane prireditve obvesti pristojni urgentni center in dispečersko službo zdravstva.

 

Želeli bi vas tudi opomniti, da ste organizatorji prireditev ali shodov po zakonu dolžni podati popolno prošnjo oziroma vlogo pri upravni enoti, na območju katere se organizira shod oziroma prireditev, najmanj 10 dni pred dnevom dogodka. Za tekmovalne športne prireditve v kolesarstvu ter avto-moto športu in prireditve, ki potekajo na območju dveh ali več upravnih enot, pa je potrebno popolno prošnjo podati najmanj 30 dni pred dnevom prireditve. Na koncu naj vam samo še pojasnimo, da vam Upravna enota Žalec v dovoljenju za javno prireditev ali shod lahko naloži tudi dodatne ukrepe za večjo varnost ljudi.

 

Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na tel. št. 03 713 51 20 ali nam pišite ne e-naslov ue.zalec@gov.si.

 

 

                                                                                  Simona Stanter, načelnica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 132
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
TRADICIONALNO PRVOMAJSKO SREČANJE NA ČRETI
01.05.2017 | Družabni dogodki
TRADICIONALNO PRVOMAJSKO SREČANJE NA ČRETI

Bodite prvi pri oddaji mnenja.