Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 13°C
sobota, 29.04.2017
2°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
0°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Prve sekunde so najpomembnejše


OBVESTILA

| |
11.09.2013      7:43
A A

Prve sekunde so najpomembnejšeDeli:

Žalec, 10. 9. 2013 – 11. September je svetovni dan prve pomoči. Vsa območna združenja Rdečega križa kot javno pooblastilo organizirajo tečaje in izpite iz prve pomoči za bodoče voznike motornih vozil, tečaje prve pomoči za delovne organizacije, tečaje in izpite prve pomoči za bolničarje in tečaje o uporabi defibrilatorja. Tečaji in izpiti iz prve pomoči so zakonsko predpisani.

 

V OZ RK Žalec (Območno združenje Rdečega križa Žalec) za bodoče voznike motornih vozil pripravijo en tečaj na mesec. Udeleži se ga od 25 do 30 kandidatov. Tečajniki se udeležijo 10-urnega tečaja, ki vsebuje: seznanitev kandidatov z moralno etično odgovornostjo posameznika, da pomaga in pravilno ukrepa ob nezgodi; s skrbjo za lastno varnost; o pomenu klica na številko 112; temeljnih postopkih oživljanja (položaj nezavestnega, zadušitve s tujki); krvavitvah (oskrba hude krvavitve, odrgnin, manjših ran, uporaba obližev, povijanja in rute pestovalnice); o oskrbi ran in opeklin, ukrepanju ob zastrupitvah in pikih, nenadnem naglem obolenju in ravnanju ob poškodbi hrbtenice. Predavanja potekajo ob uporabi sodobnih didaktičnih orodij in pripomočkov ter s prikazom praktičnih vaj, temeljnih postopkov oživljanja na lutki ter prikazom uporabe AED (avtomatskega zunanjega defibrilatorja).

Izvajalci tečajev in izpitov iz prve pomoči so zdravstveni delavci, ki opravijo usposabljanje in izpit ter pridobijo licenco predavatelja Strokovnega centra za prvo pomoč Rdečega križa Slovenije. Licenco morajo obnavljati vsaka tri leta. Na tak način se seznanijo z novostmi na področju sprememb doktrine prve pomoči.

 

Naše območno združenje prebivalce redno seznanja z ukrepanjem ob nenadnih nesrečah na raznih prireditvah s praktičnim prikazom prve pomoči z uporabo defibrilatorja. O pomembnosti nudenja prve pomoči, ko so najpomembnejše prve sekunde, nameravamo v tem šolskem letu seznanjati tudi učence 8. in 9. razredov osnovnih šol Spodnje Savinjske doline.

 

Ljudje ob nenadnih nesrečah ne upajo pristopiti k ponesrečencu, ker menijo da bi lahko z neustrezno pomočjo povzročili njegovo smrt. Poleg tega menijo, da niso dovolj usposobljeni za nudenje prve pomoči. Zdravstveni delavci poudarjajo, da lahko sicer ponesrečencu ob masaži srca zlomite rebra, toda ohranite ga pri življenju. Že v naslednjih minutah ga bodo oskrbeli strokovnjaki nujne medicinske pomoči.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 133
Izšla: 25.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
TRADICIONALNO PRVOMAJSKO SREČANJE NA ČRETI
01.05.2017 | Družabni dogodki
TRADICIONALNO PRVOMAJSKO SREČANJE NA ČRETI
05.05.2017 | Šport
TEČAJ SAMOOBRAMBE ZA ŽENSKE 2. del

Bodite prvi pri oddaji mnenja.