Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.10.2016

pretežno oblačno
Dopoldne bo oblačno in deževno. Meja sneženja bo v južni Sloveniji nad 1400 m nadmorske višine, drugod pa med 800 in 1200 m. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Popoldne bodo padavine slabele in do večera povsod ponehale. Od zahoda se bo začelo jasniti. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 14 stopinj.
6°C | 10°C
sobota, 22.10.2016
0°C | 14°C
nedelja, 23.10.2016
3°C | 14°C
ponedeljek, 24.10.2016
5°C | 20°C
torek, 25.10.2016
8°C | 20°C
Opozorila
Petek, 21.10.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
10°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Obvestilo organizatorjem kresovanja - pazite ......


OBVESTILA

| |
10.04.2015      9:26
A A

Obvestilo organizatorjem kresovanja - pazite na varnost in si pravočasno priskrbite dovoljenje upravne enote


Vse organizatorje javnih prireditev - kresovanj, ki boste ob 1. maju kurili kresove, želimo v nadaljevanju opozoriti na vaše zakonske obveznosti in varnost.


Deli:

Kresovanje je  javna prireditev, za katero je potrebno zaradi uporabe odprtega ognja v skladu z Zakonom o javnih zbiranjih pridobiti dovoljenje na pristojni upravni enoti. Vlogo s prilogami za izdajo dovoljenja morate organizatorji na upravni enoti vložiti najmanj 10 dni pred dnevom prireditve.

 

Vlogo najdete na spletni strani http://e-uprava.gov.si/storitve/pridobiVlogo.esju?id=1328.

 

K vlogi je potrebno priložiti podrobnejšo opredelitev kraja, časa, trajanja, programa prireditve oz. načina varovanja, soglasje lastnika prireditvenega prostora ali dokazilo o lastništvu in dokazilo o obvestitvi lokalne skupnosti (pristojne občine) o prireditvi oz. kresovanju ter skico prireditvenega prostora. Obvezni del prilog je tudi dogovor o zagotovljeni požarni straži ali izjava  prostovoljnega gasilskega društva. Pri kurjenju kresov je namreč potrebno upoštevati pravila, ki veljajo za kurjenje v naravnem okolju, zato mora biti na kresovanju organizirana požarna straža, ki pa jo lahko opravljajo samo gasilci. Upravna enota bo, ob izpolnjevanju zgoraj naštetih pogojev, izdala organizatorju dovoljenje za prireditev v obliki odločbe.

 

Hkrati bi vas radi opozorili še na določene pogoje, ki jih je potrebno upoštevati pri kurjenju kresa. V naravnem okolju je treba poskrbeti, da je kurišče obdano z negorljivimi materiali, kot na primer s peskom, kamni, z opeko ali s kovino. Poskrbeti je treba, da v neposredni bližini kurišča ni gorljivih snovi. Kurišče mora biti vsaj 50 metrov oddaljeno od gozda in vsaj 100 metrov od pomembnih prometnih poti, večjih naselij in objektov, kjer se izdelujejo, predelujejo ali skladiščijo vnetljive ali nevarne snovi. Pri kurjenju se ne sme uporabljati gorljivih tekočin, na primer bencina, ali materialov, ki pri gorenju razvijajo močan dim in strupene pline, kot na primer avtomobilske gume. Ko se kresovanje konča, je treba ogenj in žerjavico povsem pogasiti, kurišče pa prekriti s peskom, z zemljo ali s kakšnim drugim negorljivim materialom.


Med prvomajskimi prazniki se poveča tudi uporaba pirotehničnih izdelkov. Zakon o eksplozivih in pirotehničnih izdelkih vsebuje določbe, ki se nanašajo na prepoved prodaje, posesti in uporabe pirotehničnih izdelkov kategorije 2 in 3, katerih glavni učinek je pok (najpogosteje so to petarde najrazličnejših oblik in moči). Uporaba pirotehničnih izdelkov kategorije 1, katerih glavni učinek je pok, pa je dovoljena le od 26. decembra do 2. januarja!

 

Če še ne veste, kam bi se odpravili za prvomajske praznike, lahko pogledate na spletno stran http://e-uprava.gov.si/e-uprava/shodiUE.euprava, kjer so objavljene vse prijavljene javne prireditve in javni shodi.

 

 

Upravna enota Žalec

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 126
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.10.2016 | Šole in vrtci
Zaključek zbiralne akcije
22.10.2016 | Družabni dogodki
Dan odprtih vrat 2016
22.10.2016 | Kultura
POROČIL SE BOM S SVOJO ŽENO - Gledališki abonma in izven
27.10.2016 | Šport
ŠOLA ŠPORTNEGA PLEZANJA
21.10.2016 | Šole in vrtci
Zaključek zbiralne akcije
22.10.2016 | Družabni dogodki
Dan odprtih vrat 2016
22.10.2016 | Kultura
POROČIL SE BOM S SVOJO ŽENO - Gledališki abonma in izven
26.10.2016 | Tečaji in delavnice
Izobraževanje iz temeljnih postopkov oživljanja in uporabe defibrilatorja
27.10.2016 | Šport
ŠOLA ŠPORTNEGA PLEZANJA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.