Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.10.2016

pretežno oblačno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, drugod bo občasno še zmerno do pretežno oblačno. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 15, na Primorskem okoli 18 stopinj C.
9°C | 14°C
petek, 28.10.2016
3°C | 16°C
sobota, 29.10.2016
2°C | 17°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 17°C
ponedeljek, 31.10.2016
8°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 27.10.2016 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Kronološki pregled razpisa »Inovator leta ......


OBVESTILA

| |
23.07.2015      12:39
A A

Kronološki pregled razpisa »Inovator leta SSD«Deli:

V Spodnji Savinjski dolini partnerji podjetniškega okolja že vrsto let sodelujejo pri organizaciji različnih oblik spodbujanja razvoja ter odpiranja novih delovnih mest v gospodarstvu. Ena od tovrstnih oblik je tudi spodbujanje inovacij s pomočjo razpisa »Inovator leta«.

Začetki razpisa »Inovator leta« segajo že v leto 2006, ko je z zbiranjem najboljših inovacij pričela Občina Žalec. V letu 2012 je na pobudo upravljalca razpisa Razvojne agencije Savinja k razpisu pristopilo še ostalih 5 občin Spodnje Savinjske doline (Braslovče, Polzela, Prebold, Tabor in Vransko). S tem je razpis bistveno pridobil na veljavi, tako v smislu povečanja nabora prijaviteljev kot tudi zajema finančnih sredstev za izvedbo razpisa, ki je bil preimenovan v »Inovator leta SSD«.

Tako je bilo v obdobju 2006-2011 skupaj ocenjenih 35 inovacij, ki so bile plod ustvarjalnega duha kar 57 inovatorjev.

V novejšem obdobju razpisa »Inovator leta SSD« je v triletnem obdobju od leta 2012 do 2014 sodelovalo 44 inovatorjev z 31 inovacijami, kar je dovolj zgovoren podatek o razsežnostih skupnega razpisa.

Razpis je sofinanciran s prispevki sodelujočih občin po ključu B1 (delež sredstev sorazmeren številu prebivalcev občine), od tega se najmanj 95 % sredstev nameni za denarne nagrade inovatorjem, do 5 % pa znašajo materialni in drugi stroški, povezani s podelitvijo priznanj.

Vsako leto je nagrajenih 5 najboljših inovacij, ki pa morajo doseči najmanj skupno vrednost kriterijev 8,5 točk od 10 možnih. 

Skozi vsa leta pri razpisu v okviru ocenjevalne komisije sodeluje tudi Zbornica zasebnega gospodarstva Žalec.

Administrativno tehnično podporo izvaja Razvojna agencija Savinja.

 

Letošnji skupni razpis občin Spodnje Savinjske doline Inovator leta se od dveh predhodno izvedenih razlikuje po tem, da sta zaradi izjemno težke finančne situacije odstopili občini Tabor in Vransko, zato so na razpisu sodelovale le občine Braslovče, Polzela, Prebold in Žalec.     

Na tokratni razpis za podelitev nagrad najboljših inovacij za leto 2014 je bilo prijavljenih nekoliko skromnejše število inovacij, kot smo bili vajeni leta poprej, skupaj tako 7 inovacij, od katerih so bile 3 skupinske, tako da je pri razvoju prijavljenih inovacij sodelovalo 10 inovatorjev.

Vse vloge so bile pravilno formalno in vsebinsko pripravljene, tako da dopolnitev ali izločanja vlog na tem razpisu ni bilo.

Izmed prispelih sedmih predlogov je komisija v sestavi dr. Jože Korber (predsednik - Občina Polzela), g. Tone Repnik (podpredsednik – Občina Braslovče), g. Rajko Grenko (Občina Prebold), g. Robert Čehovin (Občina Žalec) in g. Danilo Basle (Zbornica zasebnega gospodarstva) izbrala pet inovacij, predvidenih za priznanje in nagrado, ki ga je Območni svet Območnega razvojnega partnerstva Spodnje Savinjske doline (OS ORP SSD) pod vodstvom župana Občine Žalec Janka Kosa na seji dne 19. 6. 20015 tudi potrdil.

 

                                                                                                  Dejan Jazbinšek,

                                                                                                  Razvojna agencija Savinja

 

V priponki: 

Letošnji nagrajenci razpisa »Inovator leta SSD 2014« 

 

Priloge:
MS Office Word 2003
informacijazajavnost-kronologijarazpisainovatorleta.doc
44780_informacijazajavnost-kronologijarazpisainovatorleta.doc (351,5 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 126
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
27.10.2016 | Šport
ŠOLA ŠPORTNEGA PLEZANJA
04.11. - 13.11.2016 | Ostalo
MARTINOV TEDEN - RAZVAJANJE BRBONČIC
27.10.2016 | Šport
ŠOLA ŠPORTNEGA PLEZANJA
31.10.2016 | Ostalo
KOMEMORACIJA OB DNEVU SPOMINA NA MRTVE
04.11. - 13.11.2016 | Ostalo
MARTINOV TEDEN - RAZVAJANJE BRBONČIC

Bodite prvi pri oddaji mnenja.