Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 30.05.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo sončno, predvsem v severni Sloveniji bodo posamezne nevihte. Pihal bo šibak jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 31 stopinj C.
12°C | 29°C
sreda, 31.05.2017
15°C | 29°C
četrtek, 01.06.2017
15°C | 28°C
petek, 02.06.2017
14°C | 30°C
sobota, 03.06.2017
12°C | 29°C
Opozorila
Torek, 30.5.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
29°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

OBISKAL NAS JE ČISTO PRAVI ELEKTRIČAR


NOVICE

| |
20.12.2013      12:19
A A

OBISKAL NAS JE ČISTO PRAVI ELEKTRIČAR


V četrtek, 12. 12. 2013, smo imeli v 3. b-razredu prav poseben obisk. Spoznali smo poklic in delo Juretovega očeta Francija Kropca, ki dela na ELES-u. V času obiska so se učenci z navdušenjem seznanjali z elektriko in njenimi učinki. Njihove vtise preberite v spodnjih prispevkih.


Deli:

Juretov ati nam je najprej pokazal, kako deluje elektrika, nato pa nam predstavil svoj poklic. Povedal je, zakaj stvari potrebujejo elektriko in razložil o njej še več stvari. Pokazal nam je magnet, ki ga moraš vrteti, če želiš, da privlači kovino. Na računalniku smo videli tudi fotografije o njegovem delu. Na koncu smo dobili žogo in si jo podajali. Nato je gospod Franci prekinil naš krog in žogice si nismo mogli več podajati. S tem primerom nam je pokazal, da je tako tudi pri elektriki. Na koncu nam je žogice podaril.

Filip Roter, 3. b

V četrtek, 12. 12. 2013, je za nas pripravil učno uro Franc Kropec – Juretov ati. Najprej smo si ogledali fotografije. Potem nas je vprašal, kako elektrika nastane. Ogledali smo si poskuse z elektriko. Najprej smo prižgali luč, zvonec, vetrnico in preizkusili delovanje magneta. Povedal nam je, da elektrike ne slišimo in ne vidimo, da vidimo samo njene učinke. Pogovarjali smo se o elektrarnah, kako proizvajajo elektriko in kako elektrika pride do našega doma. Povedal nam je, da dela v Elesu. Za spomin nam je dal žogice. Darila sem bila vesela. Vse mi je bilo všeč.

Sara Tehovnik, 3. b

Juretov ati nam je povedal, kaj je elektrika. Igrali smo se s stvarmi, ki so bile na elektriko. Na projektorju smo si ogledali strelo. Razložil nam je tudi, katere učinke ima elektrika. Najbolj mi je bilo všeč, ko smo delali poskuse in se igrali z žogicami.

Neža Semprimožnik, 3. b

V četrtek je za nas pripravil učno uro moj ati. Dela na Elesu. Po poklicu je električar, dela pa kot vodja obratovanja. Predstavil nam je elektriko in kako elektrika pride do naših domov. Elektrika pride do naše hiše tako, da se transformira. Povedal nam je, da je elektrika kot majhni delci, ki jih ne moremo videti. Naredili smo poskuse. Če krog ni bil sklenjen, žarnica ni zasvetila, se vetrnica ni vrtela. Povedal nam je, da elektrika naredi tako dobre kot slabe reči. Pokazal in predstavil nam je elektrarne. Z žogicami smo spoznali, kako potuje elektrika.

Jure Kropec, 3. b
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 133
Izšla: 25.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8
30.05.2017
Danes ni dogodkov.
04.06.2017 | Družabni dogodki
GUŠTOVANJE
08.06.2017 | Tečaji in delavnice
Predavanje: Ko zboli otrok
04.06.2017 | Družabni dogodki
GUŠTOVANJE
08.06.2017 | Tečaji in delavnice
Predavanje: Ko zboli otrok

Bodite prvi pri oddaji mnenja.