Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-16°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 2°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-7°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-16°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Živahna gradbena sezona


OBČINSKE

| |
21.09.2016      16:02
A A

Živahna gradbena sezona


Letos smo v naši občini priča zelo živahni gradbeni sezoni. V naslednjih vrsticah na kratko predstavljamo tiste projekte, ki se v celoti ali delno financirajo iz javnih sredstev.


Deli:

Osnovna šola Vransko je bogatejša za novo knjižnico, multimedijsko učilnico in dva učiteljska kabineta. Novi prostori se nahajajo v delu stavbe nad staro telovadnico. Gradbeno-obrtniška dela, strojne in elektroinstalacije je izvedlo podjetje GES, d. o. o., iz Rogaške Slatine, ki je bilo kot najugodnejši ponudnik izbrano v postopku javnega naročanja. Vrednost investicije znaša 107.834,01 evrov; Osnovna šola in Občina Vransko bosta prispevali vsaka polovico.

Odslej bo lepša tudi podoba stanovanjskega bloka na naslovu Vransko 89, ki ga krasijo nova izolacijska fasada, novi stopniščni ograji ter nova keramika na stopniščih, terasah in balkonih. Ker je občina lastnica enega stanovanja, bo investicija sofinancirana tudi iz občinskega proračuna, in sicer v višini 7.902 evrov.

Kot lastnica enega od stanovanj je Občina Vransko sofinancirala tudi menjavo kritine na stanovanjskem bloku na naslovu Vransko 84 v višini 1.967 evrov.

Z novo pridobitvijo se lahko pohvalijo tudi planinci. Planinski dom na Čreti ima namreč novo čistilno napravo. Zanjo je bilo iz občinskega proračuna namenjeno 60 % vrednosti investicije oz. 2.593,54 evrov.

V tem času potekata tretja faza obnove lokalne ceste Vransko–Tešova in redno letno vzdrževanje gozdnih cest.

Obnova lokalne ceste je bila sprva predvidena v dolžini 1260 metrov, nato pa se je zaradi preprečitve razlivanja padavinske vode na dvorišče ene od domačij na Tešovi trasa obnove podaljšala za približno 200 m. Podjetje VOC Celje, d. d., ki je bilo kot najcenejši ponudnik izbrano v postopku javnega naročanja, bo v sklopu investicije uredilo odvodnjavanje padavinske vode, pripravilo zgornji ustroj ter izvedlo preplastitev z asfaltno prevleko. Vrednost celotne investicije znaša okvirno 320.000 evrov. Manjši del sredstev v višini 99.178 evrov je v obliki nepovratnih sredstev na podlagi 21. člena Zakona o financiranju občin zagotovljen v državnem proračunu za leti 2016 in 2017, preostala sredstva pa so zagotovljena v proračunu Občine Vransko, deloma tudi kot povratna sredstva iz državnega proračuna.

Redno letno vzdrževanje gozdnih cest se letos izvaja na najbolj izpostavljenih odsekih gozdnih cest. Vzdrževalna dela v pogodbeni vrednosti 11.167,46 evrov izvaja podjetje SAŠO CIZEJ, s. p., iz Prekope. Od celotne pogodbene vrednosti je 2.833,39 evrov zagotovljeno v državnem proračunu, preostanek, 8.334,07 evrov, pa bo zagotovila Občina Vransko iz sredstev pristojbin za vzdrževanje gozdnih cest v zasebnih in državnih gozdovih.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Vransko? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občina Vransko
Občina Vransko
VRANSKO 59
Tel:(03) 703 28 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
26.01.2017 | Kultura
ISKRENA SPOVED

Bodite prvi pri oddaji mnenja.