Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
-7°C | -1°C
četrtek, 19.01.2017
-10°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-16°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-10°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-7°C
-1°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vranski poletni večeri, kitarski večer v ......


KULTURA

| |
20.06.2012      10:55
A A

Vranski poletni večeri, kitarski večer v cerkvi Sv. Marije Magdalene na Ločici


Vsak kraj ima nekaj svojega, avtohtonega, zanimivega, česar drugi nimajo. Na Vranskem imamo kar 6 čudovitih malih cerkvic, ki so pravi biseri našega kraja. Za njihovo obnovitev so si prizadevali in obnovitev tudi izpeljali ključarji, skupaj z župnikom, g. Jožetom Turinekom in seveda krajani. Te cerkvice so naša najlepša duhovna in kulturna središča, ki pa so premalokrat obiskana. Zato je potrebno pohvaliti Zavod za kulturo, turizem in šport Vransko za izjemno pobudo, da v njih organizira edinstvene koncerte klasične glasbe, ki je v pretežni meri nastala kot spremljevalka cerkvenih obredov. Seveda pa gre zahvala tudi ključarjem, krajanom in g. Turineku, duhovnemu vodji župnije, ki podpirajo tak način oživljanja kulturne dediščine.


Deli:

Tako smo bili v soboto priča čudovitemu kitarskemu recitalu, ki ga je v cerkvi Sv. Marije Magdalene na Ločici izvedel kitarist Mladen Bucić. Nežen zven strun je napolnil božje svetišče in vsi smo v sebi začutili pravo SPOKOJNOST in MIR.

Po koncertu so krajani Ločice skupaj z ZKTŠ Vransko pripravili kratko druženje pred cerkvijo, ki je v neformalnem pogovoru povezalo obiskovalce z ustvarjalcem, pa tudi same ljudi med seboj. V današnjem času, ko hitimo drug mimo drugega in samo kopičimo »material«, so taka kulturna srečanja še kako pomembna za povezanost ljudi, za harmonijo nekega kraja.

Zato še enkrat hvala Župniji Vransko, ključarjem in g. Jožetu Turineku ter ZKTŠ Vransko in ge. Suzani Felicijan Bratož ter krajanom za možnost, da lahko preživimo toliko lepih poletnih večerov skupaj.

 

Marija Završnik

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017
Danes ni dogodkov.
26.01.2017 | Kultura
ISKRENA SPOVED

Bodite prvi pri oddaji mnenja.