Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-13°C | 0°C
sobota, 19.01.2017
-10°C | 0°C
nedelja, 21.01.2017
-12°C | 2°C
ponedeljek, 22.01.2017
-9°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | 5°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-13°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vokalne skupine na Komendi


KULTURA

| |
10.06.2013      15:22
A A

Vokalne skupine na KomendiMed nastopom Okteta sv. Mihaela Vransko
Med nastopom Okteta sv. Mihaela Vransko
Deli:

 

Kulturno umetniško društvo Polzela je pripravilo v gradu Komenda na Polzeli že 15. srečanje malih vokalnih skupin, Polzela 2013. Zbrane pevce in poslušalce je najprej nagovoril predsednik KUD Polzela Marko Slokar, ki je poudaril pomen manjših pevskih sestavov za ohranjanje pevske tradicije na Slovenskem, ljudskih pesmi in za kakovostno rast posameznih skupin. Še posebej je pohvalil vokalni kvintet Lastovka, ki je bil pobudnik tega srečanja, sodeloval je na vseh petnajstih prireditvah, lani pa praznoval 30-letnico delovanja. Tudi letos jo je organizatorjem zagodlo vreme, zato so prireditev morali pripraviti v gradu Komenda in ne na grajskem dvorišču.

Nastopilo je 7 sestavov, in sicer Andraški oktet, Mešani oktet Društva upokojencev Petrovče, Vokalni kvintet Lastovka Polzela, Sekstet Gomilsko, Vokalna skupina Candela Petrovče, Oktet sv. MihaelaVransko in Ljudski pevci iz Tepanj.

Nastopajoči so zapeli po tri pesmi, za kar so jih poslušalci nagradili z aplavzi, vsi nastopajoči pa so prejeli spominsko darila.

 

 T. Tavčer

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.01.2017
Danes ni dogodkov.
26.01.2017 | Kultura
ISKRENA SPOVED

Bodite prvi pri oddaji mnenja.