Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

delno oblačno
Ponoči se bo oblačnost od jugozahoda prehodno širila tudi nad osrednjo in del vzhodne Slovenije. Po nekaterih nižinah bo zjutraj megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -2, na Primorskem od 0 do 5 stopinj C.
-3°C | 5°C
torek, 06.12.2016
-6°C | 11°C
sreda, 07.12.2016
-4°C | 5°C
četrtek, 08.12.2016
-5°C | 8°C
petek, 09.12.2016
-8°C | 8°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
5°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

PREMIERA GLEDALIŠKE PREDSTAVE PRST


KULTURA

| |
21.06.2013      6:32
A A

PREMIERA GLEDALIŠKE PREDSTAVE PRSTDeli:
Literarno društvo LIvRA je 24. maja premierno uprizorilo predstavo Mihe Mazzinija PRST. Gre za delo, ki ni ravno komedija "na prvo žogo", vendar ob globljem razmisleku spoznamo, da je življenje pogosto  »ena sama komedija«.

Društvo, ki v zadnjih dveh letih deluje v prenovljeni zasedbi, se je odločilo oživiti gledališko dejavnost, saj je pred leti v istem okviru deloval ZOHN  TEATER pod vodstvom Tomaža Mahkovica, obenem pa je  vzpostavilo vokalno sekcijo, pevski zbor pod vodstvom Katje Florjančič. Režijo predstave je prevzel

 Frenk Železnik, amaterski igralec z bogatimi izkušnjami, ki ga na Vranskem že poznamo po režiji otroških predstav.

V vlogi našega največjega pisatelja, razumnika in oporečnika nastopa Vid Križnik, njegovo ženo, popularizatorko literature Barbro, pa je odigrala Maja Jerman. V vlogi njunega sina, našega največjega gejevskega pesnika, se je predstavil Goran Aleksič ter Judita Železnik v vlogi manekenke, bodoče miss nedolžnosti Desiree. V pravi meščanski družini ne sme manjkati služkinja, ki jo je odigrala Kristina Karničnik. V vlogi višjega inšpektorja Pavliča je nastopil Vojko Karničnik, v vlogi bralk iz Barbrinega bralnega krožka pa Anuška Križnik in Suzana Felicijan Bratož.

Ponovitev predstave na domačem odru je bila 9. junija, igralski zasedbi pa želimo, da bi se predstavili še na številnih odrih širom po Sloveniji.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 127
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
December 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
04.12.2016
Danes ni dogodkov.
06.12.2016 | Družabni dogodki
LITERARNO DRUŽENJE Z OSKRBOVANCI
10.12.201 | Šport
IZLET V NEZNANO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.