Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

delno oblačno
Od severa se bo delno zjasnilo. Dan bo razmeroma sončen z nekaj spremenljive oblačnosti. Popoldne tu in tam ni izključena kakšna kratkotrajna ploha. Ponekod bo pihal severni do severovzhodni veter, na Primorskem dopoldne šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 22, na Primorskem do 24 stopinj.
9°C | 22°C
petek, 26.05.2017
7°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
9°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
7°C | 27°C
ponedeljek, 29.05.2017
9°C | 29°C
Opozorila
Četrtek, 25.5.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
22°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Praznovanje slovenskih splošnih knjižnic, ......


KULTURA

| |
21.11.2013      16:15
A A

Praznovanje slovenskih splošnih knjižnic, pričetek akcije Savinjčani beremoPogovor Andreje Hutinski s Petrom  Zupancem
Pogovor Andreje Hutinski s Petrom Zupancem
Deli:

 

 

20. novembra, na dan slovenskih splošnih knjižnic, so tudi v Medobčinski splošni knjižnici Žalec pripravili prireditev, s katero so počastili ta praznik.

Namen praznovanja je povečati prepoznavnost splošnih knjižnic v slovenskem prostoru in opozoriti na pomen knjižnic pri širjenju znanja, informacij in kulturnih dobrin. Letošnja tema dneva slovenskih splošnih knjižnic je bilo zagovorništvo, zato so tudi v Medobčinski splošni knjižnici Žalec besedo prepustili ljudem, ki imajo pozitivne izkušnje s knjižnico in bi lahko s svojim mnenjem zaradi svoje prepoznavnosti ali vpliva pripomogli k vrednotenju knjižnic.

Izpeljali so zanimivo akcijo in tako okrepili svoje skupno sporočilo, da so tukaj za ljudi in zaradi ljudi. Zbrali so nekaj izjav njihovih zagovornikov in tako z njihovo pomočjo okrepili  prepričanje o vlogi ter pomenu knjižnic. Besedo so prepustili Neži Maurer, Ervinu Fritzu, Rudiju Španzlu, Marku Repniku, Rastislavu Knezu in županom občin Spodnje Savinjske doline: Branimirju Strojanšku, Jožetu Kužniku, Vinku Debelaku, Vilku Jazbinšku, Francu Sušniku in Janku Kosu. Nastal je zanimiv mozaik izjav, ki so ga predvajali v prvem delu praznovanja, v drugem pa so na pot pospremili novo knjigo Polzelana Petra Zupanca Obešanje zmajeve glave: 21 impresij s Kitajske. V pogovoru z Andrejo Hutinski je odstrinjal zanimivosti, ki jih je spoznal v skoraj dveletnem bivanju na Kitajskem.

Prireditev je povezovala direktorica knjižnice Jolanda Železnik. Ta je zbranim prebrala tudi voščilo, ki jim ga je ob prazniku poslal župan Občine Žalec Janko Kos s sodelavci. Čeprav se je praznovanja udeležilo nekoliko manj ljudi kot ponavadi, je bilo vzdušje prijetno.

Na dan slovenskih splošnih knjižnic so v Medobčinski splošni knjižnici pričeli tudi z branjem za bralno značko odraslih Savinjčani beremo, zato vabijo, da se jim pridružite. Več informacij o njej na www.zal.sik.si

 

                                                                                                        T. Tavčer                             

 

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 133
Izšla: 25.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.05.2017 | Tečaji in delavnice
Indijska kuhinja
25.05.2017 | Kultura
Pozdrav mladosti v Občinski knjižnici Prebold
26.05.2017 | Kultura
LEGENDE NARODNO-ZABAVNE GLASBE
25.05.2017 | Tečaji in delavnice
Indijska kuhinja
25.05.2017 | Kultura
Pozdrav mladosti v Občinski knjižnici Prebold
26.05.2017 | Kultura
LEGENDE NARODNO-ZABAVNE GLASBE
27.05.2017 | Kultura
VRANSKI POLETNI VEČERI - OŽIVIMO KULTURNO DEDIŠČINO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.