Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno ali megleno. Na Primorskem bo še pihala povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, v alpskih dolinah malo pod 0 stopinj C.
3°C | 16°C
sobota, 29.10.2016
2°C | 17°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 17°C
ponedeljek, 31.10.2016
8°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 27.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
16°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Praznovanje slovenskih splošnih knjižnic, ......


KULTURA

| |
21.11.2013      16:15
A A

Praznovanje slovenskih splošnih knjižnic, pričetek akcije Savinjčani beremoPogovor Andreje Hutinski s Petrom  Zupancem
Pogovor Andreje Hutinski s Petrom Zupancem
Deli:

 

 

20. novembra, na dan slovenskih splošnih knjižnic, so tudi v Medobčinski splošni knjižnici Žalec pripravili prireditev, s katero so počastili ta praznik.

Namen praznovanja je povečati prepoznavnost splošnih knjižnic v slovenskem prostoru in opozoriti na pomen knjižnic pri širjenju znanja, informacij in kulturnih dobrin. Letošnja tema dneva slovenskih splošnih knjižnic je bilo zagovorništvo, zato so tudi v Medobčinski splošni knjižnici Žalec besedo prepustili ljudem, ki imajo pozitivne izkušnje s knjižnico in bi lahko s svojim mnenjem zaradi svoje prepoznavnosti ali vpliva pripomogli k vrednotenju knjižnic.

Izpeljali so zanimivo akcijo in tako okrepili svoje skupno sporočilo, da so tukaj za ljudi in zaradi ljudi. Zbrali so nekaj izjav njihovih zagovornikov in tako z njihovo pomočjo okrepili  prepričanje o vlogi ter pomenu knjižnic. Besedo so prepustili Neži Maurer, Ervinu Fritzu, Rudiju Španzlu, Marku Repniku, Rastislavu Knezu in županom občin Spodnje Savinjske doline: Branimirju Strojanšku, Jožetu Kužniku, Vinku Debelaku, Vilku Jazbinšku, Francu Sušniku in Janku Kosu. Nastal je zanimiv mozaik izjav, ki so ga predvajali v prvem delu praznovanja, v drugem pa so na pot pospremili novo knjigo Polzelana Petra Zupanca Obešanje zmajeve glave: 21 impresij s Kitajske. V pogovoru z Andrejo Hutinski je odstrinjal zanimivosti, ki jih je spoznal v skoraj dveletnem bivanju na Kitajskem.

Prireditev je povezovala direktorica knjižnice Jolanda Železnik. Ta je zbranim prebrala tudi voščilo, ki jim ga je ob prazniku poslal župan Občine Žalec Janko Kos s sodelavci. Čeprav se je praznovanja udeležilo nekoliko manj ljudi kot ponavadi, je bilo vzdušje prijetno.

Na dan slovenskih splošnih knjižnic so v Medobčinski splošni knjižnici pričeli tudi z branjem za bralno značko odraslih Savinjčani beremo, zato vabijo, da se jim pridružite. Več informacij o njej na www.zal.sik.si

 

                                                                                                        T. Tavčer                             

 

 

 

 

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 126
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
27.10.2016 | Šport
ŠOLA ŠPORTNEGA PLEZANJA
04.11. - 13.11.2016 | Ostalo
MARTINOV TEDEN - RAZVAJANJE BRBONČIC
27.10.2016 | Šport
ŠOLA ŠPORTNEGA PLEZANJA
31.10.2016 | Ostalo
KOMEMORACIJA OB DNEVU SPOMINA NA MRTVE
04.11. - 13.11.2016 | Ostalo
MARTINOV TEDEN - RAZVAJANJE BRBONČIC

Bodite prvi pri oddaji mnenja.