Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

delno oblačno
Danes bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, marsikje po nižinah se bo večji del dopoldneva zadrževala megla. Popoldne bo na severovzhodu pihal južni ali jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 16 stopinj C.
4°C | 17°C
ponedeljek, 24.10.2016
8°C | 19°C
torek, 25.10.2016
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 16°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 13°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Počastitev dneva samostojnosti in enotnosti


KULTURA, DRUŠTVA

| |
20.01.2015      11:12
1
A A

Počastitev dneva samostojnosti in enotnostiŽupan Franc Sušnik z najuspešnejšima maturantoma v šolskem letu 2013/2014, Tjašo Košenina in Krištofom Skokom.
Župan Franc Sušnik z najuspešnejšima maturantoma v šolskem letu 2013/2014, Tjašo Košenina in Krištofom Skokom.
Deli:

Tu smo. Tu živimo. Slovenci. To je vsa naša bogatija.

Tu govorimo mili arhaični jezik, znan po dvojini.

Tu je naš dom. Tu vemo vse o tistih stezicah, poznamo vse brezpoti

in nosimo s sabo, tu nekje čisto znotraj, njo, domovino.

 

V soboto, 20. 12. 2014, smo v kulturnem domu na Vranskem pripravili proslavo ob počastitvi dneva samostojnosti in enotnosti in tako obudili spomin na največji dosežek slovenskega naroda v njegovi zgodovini – oblikovanje samostojne in neodvisne države, Republike Slovenije. Hrepenenje in žrtvovanje mnogih je bilo končno poplačano in tako je prav, da tudi danes počastimo našo domovino s svojim pozitivnim odnosom in samozavedanjem, da smo Slovenci, da je Slovenija naš dom, naša domovina.

 

Ob tej priložnosti je župan Občine Vransko, gospod Franc Sušnik, čestital najuspešnejšim maturantom v šolskem letu 2013/2014: Saši Semprimožnik, Tjaši Košenina in Krištofu Skoku.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Franc Sušnik
Franc Sušnik Se strinjam1 Se ne strinjam0
Tisti večer po proslavi sem zapisal:
Iskrena hvala članicam in članom Kulturnega društva Vransko, ki so pripravili izjemno kvalitetno proslavo. To je bil lep in iskren poklon domovini in prazniku samostojnosti in enotnosti, ki ima toliko večjo vrednost, ker so vsi ustvarjalci in nastopajoči mladi in so odrasli v že samostojni Sloveniji.Še posebej je izstopala z lepo izbrano besedo v poklon prazniku povezovalka prireditve. Še enkrta hvala za Vaš trud in lep večer!
?...................
Dvorana je bila skoraj premajhna za vse, ki smo s vojo prisotnostjo počastili ta naš največji praznik. Na slovesnost so prišli skoraj vsi člani obcinskaga sveta s svojimi partnerji, v prvih vrstah je bil celoten učiteljski zbor. Niso manjkale niti naše vzgojiteljice in javni delavci ter številni drugi javni uslužbenci. Tako kot vedno niso manjkali predsedniki občinskih odborov političnih strank in člani ožjih vodstev le teh. Naj omenim še nepogrešljive predsednike in poveljnike gasilskih društev in predsednike številnih kulturnih in športnih društev, ki delujejo v naši občini. Osrednjo občinsko prireditev v počastitev dneva samostojnosti in enotnosti pa so s svojo prisotnostjo počastili še številni poslovni partnerji in pa številne občanke in občani. Tako kot se spodobi ob takšnem prazniku.

Ups, malo me je zaneslo, malo sem se zasanjal, ko sem se predramil sem ugotovil, da nas je bilo v dvorani vseh obiskovalcev 27 (sedemIndvajset).
Vsekakor drži prvi del mojega komentarja; še enkrat iskrene čestitke članicam in članom KD Vransko in hvala za lepo prireditev.
Očitno pa je, da nekateri "potrebujejo občino in državo" samo takrat ko od nje nekaj pričakujejo, največkrat je to denar ali v obliki plače ali pa dotacije društvu ali skupini v kateri delujejo! Udeležba na današnji proslavi je bila svojevrstna demonstracija uspešnosti domovinske vzgoje preteklega obdobja in odnosa do naše Slovenije.

Pa lep večer Vam želim!
20.

20.01.2015 ob 12:20:45 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 126
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2016
Danes ni dogodkov.
27.10.2016 | Šport
ŠOLA ŠPORTNEGA PLEZANJA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.