Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Ponoči bo na vzhodu delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v severozahodni Sloveniji ter na območju Snežnika in Kočevske bo občasno deževalo. Pihal bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
8°C | 19°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
7°C | 11°C
sobota, 29.04.2017
4°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 20°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Občinska knjižnica Vransko


KULTURA

| |
18.05.2016      12:35
A A

Občinska knjižnica Vranskofoto: T. T.
foto: T. T.
Deli:

 


     

Medobčinska splošna   knjižnica Žalec

Občinska knjižnica Vransko

 

          | torek in petek 12.00–18.00, sobota 8.00–12.00 | tel.: 03 703 12 80 | e-pošta: skvransko@zal.sik.si |

|www.zal.sik.si|


 


NAPOVEDUJEMO V JUNIJU

Torek, 7. in 21. junij 2016, ob 10. uri: Bralno druženje v Našem domu

Vrtec na obisku, po dogovoru

Četrtek, 2. junij 2016: Četrtošolci na obisku

 

ZGODILO SE JE

Zaključna prireditev Savinjčani beremo 2015/16

V ponedeljek, 9. maja 2016, je bila ob 19. uri v dvorani Doma II. slovenskega tabora Žalec zaključna prireditev projekta branja starejših Savinjčani beremo 2015/2016. V projektu je letos sodelovalo 259 bralcev šestih občin Spodnje Savinjske doline (Braslovče, Polzela, Prebold, Vransko, Tabor in Žalec). Izbirali so z bogatega seznama knjig, ki ga je pripravila Medobčinska splošna knjižnica Žalec, vključeval pa je dela slovenskih in tujih avtorjev.

Na zaključni prireditvi, ki sta jo v dvojcu povezovala direktorica Medobčinske splošne knjižnice Žalec Jolanda Železnik in Franci Podbrežnik, glasbenik in moderator, je bila večina bralcev, včlanjenih v projekt. Gosta prireditve sta bila pisatelj Tone Partljič in pisateljica Maja Gal Štromar, katerih dela so brali v projektu. Duhovito predstavitev gostov so dopolnjevale balerine Glasbene šole Risto Savin Žalec. Bralce je nagovoril župan Občine Žalec Janko Kos, bibliotekarka Irena Štusej, zadolžena za projekt branja, in predstavnica ministrstva dr. Helena Jaklič. Večer je zaključila glasbena gostja Nina Pušlar z  nekaterimi pesmimi iz muzikala Cvetje v jeseni ter še z drugimi. Vzdušje so iz dvorane prenesli na pogostitev in druženje v avli, kjer so se bralci zadržali še dolgo v večer.

 

Pravljična ura s poustvarjanjem

Na majski pravljični uri smo potovali po svetu … s krompirjem. Ja, prav ste prebrali. Spoznali smo Irfana, krompirčka iz Egipta, ki je pripovedoval  o načinu pridelave krompirja v Egiptu. Povedal nam je, da so ga obilno zalivali, mu dodajali umetna gnojila, ga škropili s strupi … nato pa še zamrznili. In to večkrat. Ravno nasprotno se je godilo Andreju, krompirčku iz Savinjske doline, ki je bil posajen v ekološkem vrtu. Nežno so ravnali z njim, celo prepevali so mu!

Na pravljični uri nam je krompirjev škrat, kateremu je glas posodila Darja Cekin, razložil tudi vse o zgradbi in vzgoji krompirja. Tako dobro smo se spoznali s krompirjem, da smo ga na koncu še pokusili. Ja, prav zares smo si privoščili slasten pečen krompirček.

 

 


KNJIŽNE NOVOSTI  

 


ODRASLI:

Pich A. R., R.: Kako biti srečen z 1, 2, 3 … otroki?

Lewis, C. S.: Štiri ljubezni

Puhan, T.: Diši po praznikih

Konc A., A.: Rdeča kapica v eseju na maturi

Henigman, A.: Vrtnarček: enostavni napotki za ekološko vrtnarjenje

Lončar, S.: Sveža zelenjava 365 dni

Marič, S.: Lepe in zdrave s pomočjo narave

Vider, V.: Jaz-ti moža in žene

Holz, F.: Skrivnosti aboridžinskega zdravljenja

McEwan, I.: V imenu otroka

Kenner, J.: Usliši me

Ruiz, M.: Tolteška umetnost življenja in smrti

Kezele, A. P.: Izničenje faktorja karme

 

MLADINA:

Suhodolčan, P.: Tina in medvedja moč

Goscinny, R.: Dan norcev

Gombač, Ž.: Živa in stiška kneginja

Pilkey, D.: Kapitan Gatnik in senzacionalna saga silnega smrduha

Franciscus: Dragi papež Frančišek

Šijanec, B.: Anika in njene skrinjice

Jarman, J.: Ljubek star lev

Podgoršek, M.: O gosenici, ki je želela postati plesalka

Emiliani, L.: Avtomobil Čarli

Matos, P.: Krompirjevo popotovanje

Davis, J.: Garfield: He, he


 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinska knjižnica Vransko? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinska knjižnica Vransko
Občinska knjižnica Vransko
Vransko 134
Tel:(03) 703 12 80
Občinski informator Vransko
Številka: 132
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
TRADICIONALNO PRVOMAJSKO SREČANJE NA ČRETI
01.05.2017 | Družabni dogodki
TRADICIONALNO PRVOMAJSKO SREČANJE NA ČRETI
05.05.2017 | Šport
TEČAJ SAMOOBRAMBE ZA ŽENSKE 2. del

Bodite prvi pri oddaji mnenja.