Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-10°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-13°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-12°C | 2°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | 5°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-10°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Občinska knjižnica Vransko


KULTURA

| |
18.03.2014      12:40
A A

Občinska knjižnica VranskoDeli:

 

UTRINKI Z NAŠIH PRIREDITEV

 

Pravljična ura s poustvarjanjem

Vsak tretji torek v mesecu je v Občinski knjižnici Vransko torkovo pozno popoldne namenjeno našim najmlajšim obiskovalcem. Na marčevski pravljični uri smo lisjačku pomagali iskati srečo, saj bi njegova mamica "z malo sreče hitro ozdravela". Kje pa je sreča? Veverica ima srečo, če najde pozimi pod snegom zakopane želode, za srako je sreča, ko najde kaj svetlečega, bleščečega. Ko se lisjaček žalosten vrne domov, ker ni našel sreče, mu mamica pove, da je on njena največja sreča. 

Na koncu pravljice pa so  prišli na vrsto ustvarjalni prstki in skupaj smo s pomočjo Kulturnega društva Vransko izdelali simbole za srečo - pujska in štiriperesno deteljico s pikapolonico. 

 

Zgodba o vodi

V petek, 21. februarja 2014, je v Občinski knjižnici Vransko potekalo potopisno predavanje z naslovom Zgodba o vodi, ki ga je izvedla biologinja Alenka Seher iz Društva Vodna agencija.
Društvo Vodna agencija je bilo ustanovljeno s ciljem ozaveščanja o pomenu gospodarnega ravnanja z naravnimi viri, predvsem z vodo, brez katere ni življenja na Zemlji. Njihovo geslo je Brez vode nas ni. Seherjeva je na svojih številnih popotovanjih doma in po svetu imela vodo možnost opazovati, hkrati pa tudi odnos ljudi, ki živijo z vodo in ob njej. Vsebina predavanja se je vrtela od kapljice do morja, ki predstavlja zaključni del vodnega krogotoka. To je večni krogotok in omogoča življenje na Zemlji. Spoznali smo izvire, potoke, reke, veletoke, jezera, morja … Prav tako smo spoznali termalne izvire, mlake in luže, kot občasne zaloge vode. V zadnjem sklopu predavanja je bila predstavljena sanacija voda, uporaba vode in življenje ob vodi ter v njej. Čiste vode so največje svetovno bogastvo in neprecenljiv  zaklad, ki ga je nujno ohraniti kot kulturno dobrino vseh ljudi; do vode se moramo obnašati odgovorno ter jo racionalno uporabljati, je zaključila predavateljica.

 

PRIREDITVI V APRILU:

  • v torek, 1. 4. 2014, ob 10.30 v Našem domu: Bralna urica
  • v torek, 15. 4. 2014, ob 18. uri : Velikonočna ustvarjalna delavnica

 

KNJIŽNE NOVOSTI

Za odrasle:
Howard, L.: Razdvojena
Gibson, R.: Reši me
Foley, G.: Hudič se poroči

James C. L.: Ljubezen po pravilih; Ljubezen ali dolžnost

Soban, B.: Zločin brez kazni

Audeguy,S.: Edini sin

Shafak, E.: Štirideset pravil ljubezni

Roter, Z.: Padle maske

Krišelj G., U.: Okrog sveta do srca

Za otroke:
Warnes, T.: Nevarno!

Garner, L.: Kuža je bil!

Corderoy, T.: Ne!

Bonasia, L.K.: Modra kri

Davis, J.: Garfield na vrhu sveta

Davis, J.: Garfield na sprehodu

Look, L.: Alvin Ho

Bruel, N.: Vse najboljše, poredna mucka

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinska knjižnica Vransko? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinska knjižnica Vransko
Občinska knjižnica Vransko
Vransko 134
Tel:(03) 703 12 80
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
26.01.2017 | Kultura
ISKRENA SPOVED

Bodite prvi pri oddaji mnenja.