Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 04.12.2016

pretežno oblačno
Ponoči bo na jugozahodu zmerno do pretežno oblačno, drugod delno do pretežno jasno. Zjutraj bo po nekaterih nižinah nastala megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -3, na Primorskem do 6 stopinj C.
-3°C | 4°C
torek, 05.12.2016
-2°C | 7°C
sreda, 06.12.2016
-3°C | 10°C
četrtek, 07.12.2016
-4°C | 5°C
petek, 08.12.2016
-3°C | 5°C
Opozorila
Sobota, 3.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
4°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Izzvenel pozdrav pomladi iz grl 795 mladih ......


KULTURA

| |
11.04.2016      8:50
A A

Izzvenel pozdrav pomladi iz grl 795 mladih pevcev


V Domu II. slovenskega tabora v Žalcu je izzvenela območna revija otroških in mladinskih pevskih zborov z naslovom Pozdrav pomladi 2016. Na dveh koncertih, ki sta potekala v sredo in četrtek, 6. in 7. aprila, je nastopilo sedemnajst zborov osnovnih šol, skupaj 795 mladih pevk in pevcev. Uvodoma je pevce in številno občinstvo v dvorani pozdravil Marko Repnik iz Območnega Javnega sklada za kulturne dejavnosti, Žalec in poudaril, da ga veseli tolikšna udeležba zborov in njihovih pevcev. Tako se za otroško in mladinsko zborovsko petje po osnovnih šolah Spodnje Savinjske doline ni bati.


Mladinski pevski zbor OŠ Vransko-Tabor
Mladinski pevski zbor OŠ Vransko-Tabor
Deli:

Na prvem koncertu je nastopilo deset zborov iz osnovnih šol Žalec, Petrovče, POŠ Trje, Griže, Vransko-Tabor, Braslovče in Polzela. Občinstvu je program predstavilo pet mladinskih pevskih zborov ter štirje otroški in en mlajši otroški pevski zbor, v katerih prepeva  487 pevk in pevcev. Na drugem, četrtkovem koncertu je nastopilo 308 pevk in pevcev, ki so se predstavili v dveh mladinskih, štirih otroških in mlajšem otroškem pevskem zboru iz osnovnih šol: Prebold, Šempeter, Polzela in Žalec. Območno revijo je strokovno spremljala  Danica Pirečnik, ki bo  nastopom zborov podala tudi pisno strokovno mnenje in oceno.   

                                                                                                                                 T. T.   

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 127
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.