Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Danes bo oblačno in čez dan deževno. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
11°C | 14°C
petek, 28.04.2017
7°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
3°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 16°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 5h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
11°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Informator - knjižnična stran


KULTURA

| |
11.10.2013      12:13
A A

Informator - knjižnična stranPravljična ura
Pravljična ura
Deli:

UTRINKI Z NAŠIH PRIREDITEV

 

    Pravljična ura s poustvarjanjem

Pravijo, da je pripovedovanje zgodbic in pravljic že od nekdaj družabno početje. Zato smo tudi v septembru v Občinski knjižnici Vransko pripravili za naše najmlajše pravljično uro s poustvarjanjem. Na tokratni torkovi pravljični uri so otroci skupaj s starši prisluhnili poučni zgodbici o mišku Hrustku, ki je v čudoviti zvezdnati noči odkril čar izginjajoče lune … in hkrati spoznal čarobnost dajanja.

Po končani pravljici pa so v ustvarjalnem delu pravljice izdelali vsak svojega miška Hrustka.

 

-     Teden otroka v Občinski knjižnici Vransko (od 7. do 13. oktobra 2013)

Kako je biti otrok v današnji družbi, smo se spraševali v letošnjem tednu otroka. Radi bi spodbudili mlade, da povedo, o čem razmišljajo, kaj doživljajo, radi bi spodbudili starše, da jim prisluhnejo.

V Občinsko knjižnico Vransko smo v tednu otroka povabili osem skupin iz vrtca na Vranskem. Prek zgodbice o Kekcu, pogumnem pastirju s piščalko, smo se pogovarjali o pogumu, o tem, kako premagati strah in kako ostati pogumen v vsem, kar nam prinese dan. Nina Trbovšek in Irena Štusej, ki sta sprejeli vseh osem skupin, znata povedati, kako zgovorni so otroci, kako pogumni in kako z veseljem so vsi z njima zapeli Kekčevo pesem.

 

   Srečanje stanovalcev Doma Nine Pokorn Grmovje, Doma upokojencev Polzela in Našega doma Vransko

V četrtek, 10. 10. 2013, so se v Medobčinski splošni knjižnici Žalec že osmo leto zapored srečali stanovalci Doma Nine Pokorn Grmovje, Doma upokojencev Polzela in Našega doma Vransko. Na prisrčni in prijazni prireditvi, ki so jo poimenovali Ko spregovori srce, zmore glava, zmorejo roke so zbrani zapeli, tako kot zapojejo na bralnih uricah, potem pa so se predstavili z recitacijami, s skečem in z razstavo ročnih del. Prisotne so z obiskom počastili župan Občine Polzela Jože Kužnik, župan Občine Vransko Franc Sušnik in župan Občine Žalec Janko Kos. Prireditev, ki jo je povezovala direktorica knjižnice Jolanda Železnik, so s pevskim nastopom popestrile in ozaljšale članice skupine M. J. A. V. Na srečanju so se zahvalili bralkam prostovoljkam v omenjenih domovih -  Anki Krčmar, Darji Baloh in Lauri Jelen – ki jih enkrat ali dvakrat mesečno razveseljujejo s svojo prisotnostjo. S toplimi stiski rok in hvaležnimi pogledi so se stanovalci vseh treh domov poslovili, z obljubo, da se ob letu osorej spet srečajo.

                                                                                                   direktorica Jolanda Železnik


PRIREDITVE V NOVEMBRU:

·        v torek, 5. 11. 2013, ob 10.30 v Našem domu: Bralna urica

·        v torek, 5. 11. 2013, ob 19. uri: predavanje Fanike Burjan Pot do zdravja z zdravilnimi rastlinami in zelišči, v sodelovanju z Društvom Univerza za tretje življenjskoob dobje Vransko

·        v torek, 19. 11. 2013, ob 18. uri : Pravljična ura

·        v torek, 26. 11. 2013, ob 18.30: predavanje Katje Škrabar Aerobika obraza in samomasaža obraza

 

KNJIŽNE NOVOSTI

ZA ODRASLE

Colgan, J.: Najlepša čokoladnica v Parizu
Stedman, M. L.: Luč sredi morja
Gibson, R.: Težave z valentinovim
Young, S.: Londonska ulica

ZA OTROKE IN MLADINO

Štusej, I.: Nikolika
Reid, C.: Sara gre rada v vrtec

Watts. F.: Poljubčki za očka
Voake, S.: Lili Lunar

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinska knjižnica Vransko? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinska knjižnica Vransko
Občinska knjižnica Vransko
Vransko 134
Tel:(03) 703 12 80
Občinski informator Vransko
Številka: 133
Izšla: 25.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
TRADICIONALNO PRVOMAJSKO SREČANJE NA ČRETI
01.05.2017 | Družabni dogodki
TRADICIONALNO PRVOMAJSKO SREČANJE NA ČRETI
05.05.2017 | Šport
TEČAJ SAMOOBRAMBE ZA ŽENSKE 2. del

Bodite prvi pri oddaji mnenja.