Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
7°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
3°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 16°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
7°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Big Foot Mama izbrala Vranšanko


KULTURA

| |
05.07.2013      8:49
A A

Big Foot Mama izbrala VranšankoDeli:

Da se na Vranskem rodijo dobri glasbeniki, ve že vsak. Tokrat pa bi posebno rad izpostavil osebo, ki je nastopila pred 3000-glavo množico z znano slovensko rock'n'roll skupino Big Foot Mama, njeno pot do Križank pa smo lahko spremljali tudi pred televizijskimi sprejemniki.

Če slučajno ne poznate skupine Big Foot Mama, naj vam jo na kratko predstavim. Big Foot Mama je slovenska rock skupina, ki deluje že dobrih 20 let. Sestavlja jo pet glasbenikov: pevec Grega Skočir,  kitarista Daniel Gregorič in Zoran Čalič, bas kitarist Alen Steržaj in bobnar Jože Habula. Mnogo let je v to skupino spadal tudi kitarist Miha Guštin – Gušti. Big Foot Mama nastopa na številnih prireditvah z drugimi skupinami, vsake toliko časa pa ima tudi samostojen koncert, prav tako pa se skoraj vsako leto udeleži tudi rock prireditve Vransko Summer Night.

Tako so se nekega dne odločili, da svoj samostojni koncert malce popestrijo in naredijo nekakšen izbor oboževalcev, ki bi lahko, če bi bili izbrani, sodelovali na velikem odru v Križankah na njihovem koncertu pod imenom "5 tahudih". »Na spletu se stalno pojavljajo posnetki, kjer naši fani igrajo naše komade. Zdijo se nam zelo zabavni in tako smo dobili idejo, da bi namesto standardnih VIP-gostov na oder ljubljanskih Križank povabili po enega pevca, ritem kitarista, solo kitarista, basista in bobnarja, ki bi z nami v živo odigrali vsak po en komad in doživeli dozo rock'n'rolla,« so izjavili člani skupine Big Foot Mama.

 Tako so lahko poslali svoje posnetke na portal Youtube od 9. do 23. aprila 2013.  Zbralo se je kar 125 novih izkušenj željnih  glasbenikov, ki so si želeli nastopati z Big Foot Mamo. Ko je potekel rok prijav, so izbrali finaliste tekmovanja 5 tahudih. Za vsako kategorijo so vzeli od 3 do 5 prestavnikov,  ki so jim najbolj ogreli srce, in jih povabili na snemanje finala. Med štiri pevce je bila povabljena tudi Vranšanka Katjuša Lesjak, ki so ji konkurirali še Žiga Jan Krese, Alja Wolte-Sula in Luka Lamut. Vso to bitko pa smo lahko spremljali prek televizijskih sprejemnikov.

 »Nikoli si nisem mislila,da me bodo izbrali v finale. Že tega sem bila zelo vesela, saj sem komaj čakala, da se srečam z Big Foot Mamo, ki je moja najljubša skupina. Nisem pričakovala veliko, želela sem si namreč le, da bi slišali moj glas,« je dejala Katjuša nekaj dni po razburjivem koncertu.

Tako je nastopila razglasitev in tik pred njo je bila Katjuša prepričana, da ne bo izbrana, saj je v  drugih treh pevcih videla preveliko konkurenco. »Ko sem govoril z njo po telefonu, je bila potrta in mi ni hotela povedati, kakšni so rezultati. Sklepal sem, da ji pač ni uspelo, takrat je namreč že mislila, da je konec in da se bo njena pot končala,« je povedal brat Aleš, ki jo je spremljal na izboru. Toda Katjuši se je svet nadnaravno razsvetlil. Big Foot Mama je dejala, da so vsi pevci izjemni in je bila odločitev težka, porodila pa se jim je ideja, da bi izbrali duet Katjuše in Žiga, saj je bila pesem, ki sta jo oba izbrala, napisana za moški in ženski vokal, izbrala sta namreč Kratek stik. Katjuša je bila osupla in kasneje sploh ni dojela, kaj se dogaja. Ostala je brez besed. Ko je po nekaj dneh prišla k sebi, je imela dobra dva tedna vaj z Big Foot Mamo.

Končno je nastopil 17. maj in s tem tudi veliki koncert Big Foot Mame in 5 tahudih ( Žiga Jan, Gašper Cankar, Nejc Ušlakar, Peter Marinčič, Tadej Blažič in Katjuša Lesjak) v Križankah. Tako je Katjuša naposled preživela in dobro (brez kakršne koli napake) odpela pesem. Od začetka je bila videti prestrašena, na koncu pa se je dodobra vživela v besedilo in izpolnila  svojo veliko željo, toda namignila je, da s tem še ni konec, kajti mogoče nam bo zapela tudi poleti na Vranskem z Big Foot Mamo.

vransko.net
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 133
Izšla: 25.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
TRADICIONALNO PRVOMAJSKO SREČANJE NA ČRETI
01.05.2017 | Družabni dogodki
TRADICIONALNO PRVOMAJSKO SREČANJE NA ČRETI
05.05.2017 | Šport
TEČAJ SAMOOBRAMBE ZA ŽENSKE 2. del

Bodite prvi pri oddaji mnenja.