Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.01.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Po nekaterih kotlinah bo nastala megla. Burja na Primorskem bo slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -14 do -9, ob morju ter ponekod v Vipavski dolini okoli -2 stopinji C.
-15°C | 2°C
nedelja, 22.01.2017
-10°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-9°C | 2°C
torek, 24.01.2017
-12°C | -1°C
sreda, 25.01.2017
-11°C | 2°C
Opozorila
Petek, 20.1.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-15°C
2°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

V Stopniku kanalizacija za 30 gospodinjstev


EVROPSKI PROJEKTI

| |
25.09.2015      15:00
A A

V Stopniku kanalizacija za 30 gospodinjstev


Na javnem razpisu za nepovratna sredstva je Občina Polzela, kot vodilna partnerica, nastopila v imenu občin Polzela, Braslovče in Vransko za izvedbo investicije »Odvajanje odpadnih voda v Spodnji Savinjski dolini« Investicija je bila razdeljena na tri sklope.


 Blagoslov je opravil domači župnik Jože Turinek.
Blagoslov je opravil domači župnik Jože Turinek.
Deli:

 

Tretji sklop je pripadal občini Vransko za investicijo »Čiščenje odpadnih voda vzhodnega dela občine Vransko, II faza; izgradnja fekalne kanalizacije Stopnik – II. faza«, kjer bo omogočena priključitev na javno kanalizacijo 30 gospodinjstvom, v skupni dolžini 730 metrov, s priključitvijo preko črpališča na primarno kanalizacijo z MČN Prekopa, zgrajeno v I. in II. fazi v letih 2011 in 2014. Trasa novozgrajene fekalne kanalizacije poteka pretežno po prometnih površinah, ki so bile po končanih delih obnovljene in vzpostavljene v prvotno stanje.

Skupna vrednost investicije (projektna dokumentacija, stroški priprave in vodenja investicije ter sama izgradnja)  znaša z davkom na dodano vrednost 171.372 evrov, od tega je 116.690 evrov nepovratnih sredstev, preostanek, 54.682 evrov, pa so  sredstva občinskega proračuna.  Na osnovi javnega razpisa je bila izbrana za izvedbo gradbenih del Plima, družba za gradbeništvo in storitve d. o. o. Žalec, za  nadzor pa Paritet d. o. o.,  Marjan Novak.

Zaradi slabega vremena je bila krajša slovesnost s kulturnim programom v cerkvi sv. Mohorja in Fortunata v Stopniku. Zbranim sta o pomenu nove investicije govorila župan Občine Vransko Franc Sušnik in župan Občine Polzela  Jože Kužnik, za kratek kulturni program so poskrbeli učenci OŠ Vransko-Tabor, blagoslov pa je opravil domači župnik Jože Turinek.

 

                                                                                        T. Tavčar

                                                 

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Bodite prvi pri oddaji mnenja.