Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Danes bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno in ponekod megleno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
13°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 18°C
četrtek, 27.10.2016
9°C | 15°C
petek, 28.10.2016
2°C | 16°C
sobota, 29.10.2016
5°C | 16°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Delovna terapija v Zavodu sv. Rafaela Vransko


NOVICE

| |
14.10.2013      6:42
A A

Delovna terapija v Zavodu sv. Rafaela VranskoDeli:

Marsikdo misli, da se delovni terapevti samo igramo, rišemo, kaj pospravljamo in izdelujemo. Potem pa te vprašajo: "Zakaj za takšen poklic sploh potrebuješ visokošolsko izobrazbo?" A nihče se ne zaveda, da mi vse to počnemo z nekim namenom. Da vidimo ob tem igranju ali čem drugem nek cilj. Delovna terapija je namreč stroka, ki želi svojega uporabnika narediti ali ohraniti čim bolj samostojnega na vseh področjih človekovega delovanja - skrbi zase, delo ali šola in prosti čas. Seveda je vsak cilj prilagojen vsakemu uporabniku posebej.

V Zavodu sv. Rafaela je področje skrbi zase usmerjeno predvsem k ohranjanju in vzdrževanju stanovalcev pri samostojnem oblačenju in slačenju, skrbi za osebno higieno (česanje, umivanje obraza, zob ali proteze), samostojnem hranjenju, učenju uporabe dvigala in vožnje z invalidskim vozičkom (tudi presedanja s postelje na invalidski voziček in obratno), učenje obvladovanja ožjega življenjskega okolja (da stanovalec sam najde pralnico, tajništvo, socialno delavko ali kaj drugega v domu). Ker jim veliko pomeni pitje kavice na avtomatu, jih učim tudi uporabe kavnega avtomata. Nam, ki vse to naredimo avtomatsko, se zdijo te stvari enostavne. A s starostjo, ko starejši ne zmorejo več enakega tempa življenja kot nekdaj, pri tem potrebujejo pomoč strokovno usposobljenih delavcev. Pa naj bo to medicinska sestra, bolničarka, fizioterapevtka, socialna delavka ali delovna terapevtka. Stanovalcem namreč veliko pomenijo drobni uspehi, vsak najmanjši napredek na poti k (delni) samostojnosti. Včasih je ta pot trnova in strma. Spet drugič je polna vzponov in padcev. A največji uspeh je, ko se sprehodim po domu ter vidim in slišim stanovalca, ko pove svojcu ali obiskovalcu: "Veš, to pa je naša delovna terapevtka in ta me je naučila, da se znam sam/-a obleči." Takrat mi pri srcu postane toplo, saj se zavem, da sem stanovalcu s svojim znanjem omogočila večjo stopnjo samostojnosti pri skrbi zase. 

 Saša Svetec

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZAVOD SV. RAFAELA VRANSKO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
ZAVOD SV. RAFAELA VRANSKO
ZAVOD SV. RAFAELA VRANSKO
VRANSKO 144A
Tel:(03) 703 42 20
Občinski informator Vransko
Številka: 126
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.10.2016
Danes ni dogodkov.
27.10.2016 | Šport
ŠOLA ŠPORTNEGA PLEZANJA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.