Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-13°C | 0°C
sobota, 19.01.2017
-10°C | 0°C
nedelja, 21.01.2017
-12°C | 2°C
ponedeljek, 22.01.2017
-9°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | 5°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-13°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

DECEMBER JE ČAS PEKE PIŠKOTOV


NOVICE

| |
16.12.2013      9:23
A A

DECEMBER JE ČAS PEKE PIŠKOTOVDeli:

 

Učenci kuharskega krožka smo se v decembru lotili peke piškotov. Ker nas je na krožek prijavljenih veliko, smo zopet pekli v ponedeljek in torek, 9. in 10. decembra. Izbrali smo si preprost recept in se lotili dela. Najprej smo zamesili sestavine, potem pa valjali in z modelčki oblikovali piškote. Pečeni so bili res hitro, vendar dva štedilnika nikakor nista zmogla speči prav vseh piškotov. Nekaj testa so tako učenci odnesli domov in delo dokončali doma. Seveda pa smo si poleg piškotov pripravili tudi čaj, ki je bil nekaj posebnega. Zeliščni čaj z okusom rooibos, borovnica, jogurt smo si posladkali z rjavim sladkorjem in dodali malo mleka. Skoraj vsi učenci so prvič pili čaj z mlekom. Najprej so bili o okusu zelo v dvomih, ko pa so naredili prvi požirek, jim je bil okus všeč in pripraviti ga je bilo potrebno še kakšno skodelico.

Seveda smo tudi tokrat pripravili recept. Da pa ga boste lahko zapisali, se morate malo potruditi in dobro prebrati postopek.

Pa dober tek!

OTROŠKI PIŠKOTI

 

SESTAVINE:

 

500 g   _ _ _ _

250 g  _ A _ _ A _ I _ E

1  Ž _ _ _ _ _   P _ C _ LN _ G _    PR _ ŠK _

3 Ž _ _ _ _    K_ SL _    _ _ E _ A _ E

2  _ U _ E _  _ A _ A

1  _ A _ I _ I _ E _    SL _ DK _ R

120 g  _ _ A _ _ O _ _ A   V   PR_ H _

Š _ _ _  S _ _  I

POSTOPEK

 

NAJPREJ DODAMO MOKI PECILNI PRAŠEK IN ŠČEP SOLI. POTEM ZMEŠAMO SKUPAJ SLADKOR, RUMENJAKA IN KISLO SMETANO. MOKI DODAMO NA KOŠČKE NAREZANO MARGARINO IN ZMES SLADKORJA, SMETANE IN JAJC. VSE SKUPAJ GNETEMO TOLIKO ČASA, DA NASTANE GLADKO TESTO.

POVRŠINO, NA KATERI BOMO VALJALI, POMOKAMO, DAMO NANJO TESTO IN GA RAZVALJAMO NA TANKO. Z MODELČKI OBLIKUJEMO ZVEZDICE, ROŽICE … IN JIH POLAGAMO NA  PEKAČ. PEČEMO NA 180 0C NEKAJ MINUT. KO MALCE PORUMENIJO, JIH TAKOJ VZAMEMO IZ PEČICE. LAHKO JIH OKRASIMO S ČOKOLADO, DODAMO MARMELADO …
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.01.2017
Danes ni dogodkov.
26.01.2017 | Kultura
ISKRENA SPOVED

Bodite prvi pri oddaji mnenja.