Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 07.12.2016

delno oblačno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo šibka burja. Tudi drugod bo precej jasno, ponekod pa se bo predvsem dopoldne zadrževala nizka oblačnost, po nekaterih nižinah pa megla, ki se bo lahko v Prekmurju zadržala večino dneva. Najvišje dnevne temperature bodo v krajih z dolgotrajno meglo malo pod 0, drugod od 1 do 5, na Primorskem do 12 stopinj C.
-5°C | 4°C
četrtek, 08.12.2016
-6°C | 11°C
petek, 09.12.2016
-6°C | 13°C
sobota, 10.12.2016
-6°C | 12°C
nedelja, 11.12.2016
-4°C | 9°C
Opozorila
Sreda, 7.12.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
4°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

DECEMBER JE ČAS PEKE PIŠKOTOV


NOVICE

| |
16.12.2013      9:23
A A

DECEMBER JE ČAS PEKE PIŠKOTOVDeli:

 

Učenci kuharskega krožka smo se v decembru lotili peke piškotov. Ker nas je na krožek prijavljenih veliko, smo zopet pekli v ponedeljek in torek, 9. in 10. decembra. Izbrali smo si preprost recept in se lotili dela. Najprej smo zamesili sestavine, potem pa valjali in z modelčki oblikovali piškote. Pečeni so bili res hitro, vendar dva štedilnika nikakor nista zmogla speči prav vseh piškotov. Nekaj testa so tako učenci odnesli domov in delo dokončali doma. Seveda pa smo si poleg piškotov pripravili tudi čaj, ki je bil nekaj posebnega. Zeliščni čaj z okusom rooibos, borovnica, jogurt smo si posladkali z rjavim sladkorjem in dodali malo mleka. Skoraj vsi učenci so prvič pili čaj z mlekom. Najprej so bili o okusu zelo v dvomih, ko pa so naredili prvi požirek, jim je bil okus všeč in pripraviti ga je bilo potrebno še kakšno skodelico.

Seveda smo tudi tokrat pripravili recept. Da pa ga boste lahko zapisali, se morate malo potruditi in dobro prebrati postopek.

Pa dober tek!

OTROŠKI PIŠKOTI

 

SESTAVINE:

 

500 g   _ _ _ _

250 g  _ A _ _ A _ I _ E

1  Ž _ _ _ _ _   P _ C _ LN _ G _    PR _ ŠK _

3 Ž _ _ _ _    K_ SL _    _ _ E _ A _ E

2  _ U _ E _  _ A _ A

1  _ A _ I _ I _ E _    SL _ DK _ R

120 g  _ _ A _ _ O _ _ A   V   PR_ H _

Š _ _ _  S _ _  I

POSTOPEK

 

NAJPREJ DODAMO MOKI PECILNI PRAŠEK IN ŠČEP SOLI. POTEM ZMEŠAMO SKUPAJ SLADKOR, RUMENJAKA IN KISLO SMETANO. MOKI DODAMO NA KOŠČKE NAREZANO MARGARINO IN ZMES SLADKORJA, SMETANE IN JAJC. VSE SKUPAJ GNETEMO TOLIKO ČASA, DA NASTANE GLADKO TESTO.

POVRŠINO, NA KATERI BOMO VALJALI, POMOKAMO, DAMO NANJO TESTO IN GA RAZVALJAMO NA TANKO. Z MODELČKI OBLIKUJEMO ZVEZDICE, ROŽICE … IN JIH POLAGAMO NA  PEKAČ. PEČEMO NA 180 0C NEKAJ MINUT. KO MALCE PORUMENIJO, JIH TAKOJ VZAMEMO IZ PEČICE. LAHKO JIH OKRASIMO S ČOKOLADO, DODAMO MARMELADO …

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!