Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 26.05.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo jasnilo in jutro bo precej jasno, nekaj več oblačnosti je lahko v severovzhodni Sloveniji. Temperature bodo med 6 in 12 stopinj C.
7°C | 23°C
sobota, 27.05.2017
9°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
8°C | 27°C
ponedeljek, 29.05.2017
10°C | 28°C
torek, 30.05.2017
12°C | 30°C
Opozorila
Četrtek, 25.5.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
23°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Abonma za sezono 2012/13


KULTURA, TURIZEM, OBVESTILA

| |
21.09.2012      10:19
A A

Abonma za sezono 2012/13


Ekipa Zavoda za kulturo, turizem in šport Vransko sporoča vsem občanom in občankam, da so za njih pripravili gledališki abonma za prihajajočo sezono. Bolj podrobno pa si preberite v pdf datoteki, ki je priložena zraven prispevka.


Deli:

Spoštovani obiskovalci,

v teh dneh, ko nam mediji ponujajo paleto negativnih novic s področja gospodarstva in politike, vas vabimo v svet umetnosti in lepote. Da bi se sprostili in vsaj za nekaj trenutkov pozabili na težke čase. V gledališkem abonmaju vam ponujamo šest predstav – komedij. Vse izbrane amaterske gledališke skupine bodo na našem odru nastopile prvič, začenjamo pa s profesionalno zasedbo v predstavi Micika in Aldo pod mostom, v kateri bosta nastopila igralca Mojca Partljič, diplomirana dramska igralka »na svobodi«, in Renato Jenček, član ansambla Slovenskega ljudskega gledališča Celje. Vsaka od predstav ponuja edinstveno zgodbo, ki se vas bo dotaknila na različne načine, a ravno ta različnost je tista, ki nas druži in omogoča dialog. Seveda, če si ga želimo in smo nanj pripravljeni, ni pa nujno. Svoje mnenje lahko zadržimo zase in si mislimo svoje.


Otroški abonma je letos bolj lutkovno obarvan, a ponuja tudi cirkuško predstavo in za konec še gledališko. Otroci bodo spoznali različne tipe lutk (mimično, ročno), se nasmejali komičnim zapletom, se na igriv način seznanili s prvimi koraki v svetu matematike, spodbujali domišljijo in v vseh predstavah aktivno sodelovali.


V sodelovanju z ZKŠT Žalec vam ponujamo vpis v potujoči abonma in vas vabimo na potovanje in ogled predstav na velikem odru Cankarjevega doma, v koncertni dvorani Vatroslava Lisinskega v Zagrebu, v Prešernovem gledališču Kranj in v Mestnem gledališču Ptuj. 

Koncertne ponudbe letos nismo združili v glasbenem abonmaju zaradi težav pri izbiri datumov, kajti praksa kaže na koncentracijo dogodkov v istih terminih. Zato pa ponujamo abonentom 20 % popust pri nakupu vstopnic za koncerte v organizaciji našega zavoda. Na prvem, ki bo 19. oktobra, bo za dobro vzdušje poskrbela Tanja Žagar z gosti. V okviru ponudbe izven abonmaja bomo učence zadnje triade, ki jih gledališče še posebej zanima, v sodelovanju z OŠ Vransko – Tabor in Občino Vransko peljali na ogled dveh mladinskih predstav v Lutkovno gledališče Ljubljana in v Mestno gledališče Ptuj.


Čeprav na nas pritiskajo težka bremena, poskušajmo najti čas za razvedrilo, saj nas bo to pomagalo ohraniti. Pa naj se ne zdi kot beg od resničnosti, le lažje bomo prenašali vsakdanje tegobe.


Ekipa ZKTŠ Vransko
Priloge:
PDF
zktsvranskoabonma2012-20136finaleqf.pdf
5201_zktsvranskoabonma2012-20136finaleqf.pdf (2,22 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 133
Izšla: 25.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4
26.05.2017 | Kultura
LEGENDE NARODNO-ZABAVNE GLASBE
04.06.2017 | Ostalo
LISJAKOVA TRŽNICA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.