Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 13°C
sobota, 29.04.2017
2°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
0°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 16h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

10. obletnica Našega doma


NOVICE

| |
18.11.2015      7:16
A A

10. obletnica Našega domaDeli:

Skozi vidike karitativnega poslanstva, ob izdatni podpori lokalne skupnosti ter v skladu s strategijo varstva starejših smo se pred leti odločili, da bomo na Vranskem razvijali obstoječe in uvajali nove socialnovarstvene programe, namenjene medgeneracijskemu sodelovanju in starejšim.


Majhnosti našega doma so se tisti pogumni posamezniki in Župnija Vransko, ki so si na začetku novega tisočletja dovolili razmišljati o ideji izgradnje doma starejših, dobro zavedali. Danes se majhnosti dobro zavedamo zaposleni v zavodu in tudi nam ne manjka poguma, vendar je hitro, prehitro minilo celo desetletje.


Zdi se mi, da že vsa leta gradimo. Tudi v tem letu smo gradili in zgradili ogrevano nadzemno povezavo doma in depandanse. Vendar ne gradimo le hiš, ampak gradimo tudi odnose in pletemo nevidne niti ljubezni do bližnjega.

V mesecu novembru 2005 smo sklenili pogodbe o zaposlitvi prvi zaposleni, 22. decembra leta 2005 je Naš dom sprejel prve stanovalce in od takrat dalje se naša vrata niso več zaprla.


Deseto obletnico blagoslova ter sprejema prvih stanovalcev želimo zaznamovati tudi širše. Izdali bomo bilten, ki ga bodo prejela vsa gospodinjstva na Vranskem in okolici. V goste vabimo vse regijske aktive direktorjev, vodij zdravstvene nege, delovnih terapevtov, vodij kuhinj in fizioterapevtov, ki delujejo po drugih domovih za starejše.

Sredstva, ki bi jih sicer porabili za krovno prireditev ob obletnici, pa bomo raje namenili v dobrodelni namen in tako družini in posamezniku olajšali življenje.


V času od 7. do 12. decembra bomo za vas pripravili teden odprtih vrat. Vabimo vas, da se nam na aktivnostih pridružite.

 

 

                                                                                                       

Mojca Hrastnik, direktorica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 133
Izšla: 25.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
TRADICIONALNO PRVOMAJSKO SREČANJE NA ČRETI
01.05.2017 | Družabni dogodki
TRADICIONALNO PRVOMAJSKO SREČANJE NA ČRETI
05.05.2017 | Šport
TEČAJ SAMOOBRAMBE ZA ŽENSKE 2. del

Bodite prvi pri oddaji mnenja.