Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.02.2017

pretežno jasno
Danes bo precej jasno, le v osrednji in južni Sloveniji bo zjutraj in deloma dopoldne še nekaj predvsem nizke oblačnosti. Čez dan bo nastajala plitva kopasta oblačnost. Na Primorskem bo pihala večinoma zmerna burja, ki bo popoldne slabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 10, na Primorskem do 13 stopinj C.
-2°C | 11°C
nedelja, 26.02.2017
-3°C | 13°C
ponedeljek, 27.02.2017
-3°C | 14°C
torek, 28.02.2017
4°C | 13°C
sreda, 01.03.2017
2°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 25.2.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
11°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

»Krstili« Dom svetega Jerneja


VERSKE

| |
04.10.2015      18:42
A A

»Krstili« Dom svetega Jerneja


S koncertom Marijinih pesmi so vojniški pevci in pevke uradno odprli Dom svetega Jerneja.


Mešani cerkveni pevski zbor župnije sv. Jerneja Vojnik
Mešani cerkveni pevski zbor župnije sv. Jerneja Vojnik
Deli:

Nov župnijski objekt, ki je kot goba po dežju v tem letu zrasel na mestu, kjer so stale stare veroučne učilnice, je konec poletja dočakal uradno otvoritev. O njej ste brali v zadnji številki Ogledala. Kmalu zatem je Dom svetega Jerneja doživel še pravi krst. Pevci so preizkusili njegovo akustiko, poslušalci udobnost in nazadnje ob pogostitvi vsi skupaj še njegovo gostoljubnost. A pojdimo po vrsti. Kot se za vsak krst spodobi, mora imeti krščenec svojega botra. To poslanstvo je vojniški župnik Anton Perger zaupal nekdanjemu vojniškemu županu Benediktu Podergajsu. Biti boter takšnemu domu, ne pomeni zgolj to, da je Benedikt Podergajs pač eden tistih, ki ponosno hrani ključe od doma, temveč da bo poskrbel za njegovo pravo vsebino. Dom, pa naj bo še tako lep, je brez vsebine zgolj prazna lupina, je ob tem večkrat poudaril vojniški župnik, »boter« pa je obljubil, da bo poskrbel, da bo dom živel tako za mlade kot stare in vse vmes.


Ob odprtju Doma sv. Jerneja je Benedikt Podergajs namreč razkril, da se v Vojniku ustanavlja prvo slovensko katoliško društvo (v času, ko to berete, že deluje), ki bo nekakšna desna roka župnije. V okrilju sedaj že ustanovljenega društva, ki se imenuje po rojaku, skladatelju, organistu in zborovodji cerkvenega zbora Ivanu Šoparju (mimogrede, Šoparjeva hiša je stala ravno na mestu, kjer stoji novi dom), bosta delovala tudi dva cerkvena pevska zbora, Mešani cerkveni zbor Vojnik ter zbor Forte Vojnik. Društvo bo organizator različnih predavanj za duhovno rast, središče za romarje in zatočišče raznim skupinam v župniji.

V znak, da nova pridobitev ni razveselila le cele župnije, temveč tudi krajevno skupnost in občino, sta predsednica krajevne skupnosti Lidija Eler Jazbinšek ter vojniški župan Branko Petre ob domu posadila lipo, ki bo prijetno zavetje vsem obiskovalcem doma. Končno je sledil akustični »krst«. Mešani cerkveni zbor Vojnik, Moški zbor Vojnik, Taščice, Arclinski fantje, skupina Forte ter zakonca Lucija in Miha Lenarčič, ki so nastopili na tokratnem koncertu Marijinih pesmi, so bili z dvorano zadovoljni, poslušalci pa prav tako. Mala, a prikupno domača dvorana se je izkazala kot odlična gostiteljica koncertov kot tudi družabnih dogodkov, saj se je po končanem koncertu hitro prelevila v jedilnico. Da bi le čim večkrat bilo tako!


Rozmari Petek
Foto: Milena Jurgec, Jaka Jurgec, Lidija Eler Jazbinšek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 25 26 27 28 1 2 3 4 5 6
25.02.2017 | Ostalo
Pustni karneval
25.02.2017 | Družabni dogodki
PUSTNO RAJANJE ZA OTROKE
25.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
05.03.2017 | Ostalo
Ostanimo prijatelji
25.02.2017 | Ostalo
Pustni karneval
25.02.2017 | Družabni dogodki
PUSTNO RAJANJE ZA OTROKE
25.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
27.02.2017 | Ostalo
PRAVLJICA-TRI MUCE IN DRUGE GLASBENE PRAVLJICE-MAŠKARE
28.02.2017 | Ostalo
Pustovanje Društva upokojencev Vojnik

Bodite prvi pri oddaji mnenja.