Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.02.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo sončno z nekaj plitve kopaste oblačnosti. Na Primorskem bo jasno, pihala bo zmerna burja, ki bo počasi slabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 10, na Primorskem do 13 stopinj C.
-3°C | 13°C
nedelja, 26.02.2017
-3°C | 13°C
ponedeljek, 27.02.2017
-3°C | 14°C
torek, 28.02.2017
4°C | 13°C
sreda, 01.03.2017
2°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 25.2.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Veš, kaj ješ, in hujšaš


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
01.09.2016      16:05
A A

Veš, kaj ješ, in hujšaš


Zdravo hujšanje. S strokovnjaki iz Zdravstvenega doma Celje do boljšega zdravja in počutja.


Udeleženci preteklih delavnic Zdravo hujšanje imajo zelo pozitivne izkušnje.
Udeleženci preteklih delavnic Zdravo hujšanje imajo zelo pozitivne izkušnje.
Deli:

V Centru za krepitev ZP Vojnik bomo meseca septembra pričeli z delavnico Zdravo hujšanje. Delavnica traja štiri mesece in obsega šestnajst srečanj v skupini, ki trajajo po uro in pol, in šestnajst tedenskih srečanj telesne vadbe, ki trajajo 45 minut. »Glavni cilj delavnice ni shujšati za vsako ceno in na vsak način, temveč spremeniti življenjski slog udeležencev. To pa med drugim vključuje izboljševanje prehranjevalnih in gibalnih navad ter obvladovanje in preprečevanje stresa. Ob uspešnem spreminjanju teh navad udeleženci tudi uspešno izgubljajo odvečne kilograme ter zmanjšujejo dejavnike tveganja za nastanek srčno žilnih obolenj, kot so povišan krvni tlak, povišane maščobe in sladkor v krvi,« pojasnjuje Urška Stepišnik, dipl. med. sestra.

 

Prednost skupinske obravnave

Obiskovalci v delavnicah Zdravo hujšanje najdejo predvsem motivacijo in spodbudo za izboljševanje svojega življenjskega sloga. Srečajo se s tistimi, ki imajo enake težave in podobne cilje. »Vsem udeležencem omogočamo individualno obravnavo pred in po skupinski obravnavi. Dobijo izvedljive in realne usmeritve glede zdravega prehranjevanja. Udeleženci imajo možnost uživanja vseh živil, prepoved uživanja določenih živil namreč povzroča še več skomin. Poučimo pa jih, kako je treba kombinirati živila, in jim pokažemo nove načine priprave hrane,« še pove Urška Stepišnik. Delavnica poteka v skupini petnajstih udeležencev enkrat na teden v šestnajstih zaporednih srečanjih. Vsako srečanje najprej postreže s koristnimi informacijami, nato sledi 45-minutna telovadba. Zadnja delavnica se je zaključila spomladi. Delavnico v občini Vojnik je uspešno zaključilo skupno 15 udeležencev, skupaj so izgubili več kot 94 kg. Povprečna izguba na udeleženca je bila približno 5 kg. »Ker si mnogi želijo ohraniti stike s skupino, jim enkrat mesečno omogočamo kontrolno tehtanje. V oporo jim nudimo udeležbo tudi v drugih delavnicah: Tehnike sproščanja, Zdravo živim, Ali sem fit?, Zvišane maščobe v krvi. Tako se nadaljuje njihov proces izgubljanja odvečne telesne teže ob podpori strokovnjakov iz Centra za krepitev zdravja,« pojasni Urška Stepišnik.

 

Dvakrat letno

Delavnica Zdravo hujšanje v Centru za krepitev zdravja ZP Vojnik se izvaja dvakrat letno, v spomladanskem in jesenskem obdobju. Prvo srečanje v tem letu bo 29. septembra. Udeleženca na delavnico običajno napoti osebni zdravnik. Za več informacij se lahko pozanimate pri svojem osebnem zdravniku, na tel. številki 03 780 05 05 ali pišete na elektronski naslov urska.stepisnik@zd-celje.si. V delavnico se lahko vključijo tudi udeleženci, ki so že kdaj sodelovali v delavnici in je prišlo do ponovnega pridobivanja telesne teže. Obiskovalci v delavnicah Zdravo hujšanje najdejo motivacijo za izboljševanje svojega življenjskega sloga.

 

Položeno na srce

Udeleženci preteklih delavnic Zdravo hujšanje imajo zelo pozitivne izkušnje, podpora skupine in poučna predavanja jih namreč še dodatno motivirajo. Tudi vi se lahko pridružite aktivnim in uživate v zdravju.

 

Center za krepitev zdravja

Foto: Urška Stepišnik

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Ogledalo? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 25 26 27 28 1 2 3 4 5 6
25.02.2017 | Ostalo
Pustni karneval
25.02.2017 | Družabni dogodki
PUSTNO RAJANJE ZA OTROKE
25.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
05.03.2017 | Ostalo
Ostanimo prijatelji
25.02.2017 | Ostalo
Pustni karneval
25.02.2017 | Družabni dogodki
PUSTNO RAJANJE ZA OTROKE
25.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
27.02.2017 | Ostalo
PRAVLJICA-TRI MUCE IN DRUGE GLASBENE PRAVLJICE-MAŠKARE
28.02.2017 | Ostalo
Pustovanje Društva upokojencev Vojnik

Bodite prvi pri oddaji mnenja.