Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

oblačno
Ponoči se bo na Primorskem od zahoda oblačnost povečala. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, na Primorskem do 8 stopinj C.
2°C | 17°C
torek, 25.04.2017
7°C | 20°C
sreda, 26.04.2017
8°C | 20°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 14°C
petek, 28.04.2017
4°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Hočem biti svet! Dominik Savio v Vojniku


VERSKE

| |
23.08.2015      22:15
A A

Hočem biti svet! Dominik Savio v Vojniku


Od 17. do 21. avgusta je v Vojniku potekal oratorij. Cel teden so otroci z animatorji spremljali mladega Dominika Savia in se trudili slediti njegovemu zgledu in postati sveti.


Letošnja zastava, ki so jo vsako jutro dvignili in ob koncu spustili. Vsakič ob spremljavi oratorijske himne.
Letošnja zastava, ki so jo vsako jutro dvignili in ob koncu spustili. Vsakič ob spremljavi oratorijske himne.
Deli:

»Vzgoja je stvar srca,« pravi sv. Janez Bosko. Oratorij je eden tistih najlepših počitniško preživetih dni, kjer besedi druženje in zabava nista dovolj. Oratorij poleg ustvarjanja, smeha in otroške igrivosti mlade tudi vzgaja in jih uvaja v krščansko življenje.

Glavni junak oratorija je bil Italijan Dominik Savio. Bil je doma v kraju Murialdo. Že kot majhen deček je začutil božjo navzočnost in kot štiriletnik vsakodnevno hodil k maši. Bil je izjemno pameten, zato je drugi razred šole ponavljal, ker ga je želel učitelj še poučevati, vendar težjo snov. Njegovo nadarjenost je opazil don Bosko, ki je mladega Dominika odpeljal s seboj v Torino, kjer je zbiral mlade fante v oratoriju in jih poučeval. Dominik je želel slediti zgledom velikih svetnikov in se žrtvovati za Boga. Postil se je, spal je brez odeje, s prijatelji je ustanovil skrivno družbo Brezmadežne Marije, ki je pomagala revnim fantom na oratoriju. Po božji milosti je delal tudi čudeže. Žal pa je bil fant šibkega zdravja in je zato nekoč hudo zbolel. Don Bosko ga je poslal domov, kjer je pri komaj štirinajstih letih umrl, ampak z nasmeškom na obrazu, saj se je zavedal, da pojde v nebesa.

To in še več so o Dominiku izvedeli otroci na oratoriju. Več kot 90 radovednežev je ob spremljavi 26 animatorjev preko igre in katehez spoznavalo pot k svetosti. Niso se dali dežju, ki je izbral ravno njihov teden. Animatorji so pripravili za otroke velike igre, kjer so reševali naloge po točkah, tržnico poklicev, kjer so lahko spoznali različne poklice in izvedeli kaj več o njih. Vsak dan so lahko ustvarjali, zaplesali, se naučili kaj več o tem, kdo je ministrant. Izdelali so tudi mozaik. Svoje talente so lahko razkrili na čisto pravem šovu Oratorij ima talent, kjer je bilo obilo zabave. Okoli župnijske cerkve je odmeval otroški smeh med igro in glasno petje iz starega župnišča. Cerkev je vsako jutro zaživela ob zvokih benda in zdelo se je, da so še kipi po stenah zaplesali ob ritmičnih duhovnih pesmih, ki so mlade dvignile na noge. Z radostjo v srcu smo lahko postopali okoli cerkve, ko je vse okrog odmevalo petje: »Naš Bog je mogočen, silen Bog, ki vlada z neba z močjo in modrostjo in brezmejno ljubeznijo!« Na koncu tedna so otroci odšli z veseljem v srcu in bližje Bogu. Prav tako so bili zadovoljni starši, ki so trud animatorjev pohvalili in jih spodbudili za nadaljnje delo. Za animatorja je največja nagrada nasmeh na obrazih otrok in staršev. Tako vedo, da so naredili nekaj dobrega.

 

Klara Podergajs

Foto: Anja Špegelj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.04.2017 | Ostalo
Ocenjevanje salam
24.04.2017 | Ostalo
PRAVLJIČNA URICA Z USTVARJANJEM
25.04.2017 | Ostalo
Koncert pevskih zborov OŠ Vojnik
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
24.04.2017 | Ostalo
Ocenjevanje salam
24.04.2017 | Ostalo
PRAVLJIČNA URICA Z USTVARJANJEM
25.04.2017 | Ostalo
Koncert pevskih zborov OŠ Vojnik
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.