Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.03.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo oslabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do 0, na Primorskem od -1 do 6 stopinj C.
-4°C | 15°C
torek, 28.03.2017
-3°C | 21°C
sreda, 29.03.2017
0°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
2°C | 19°C
petek, 31.03.2017
6°C | 23°C
Opozorila
Nedelja, 26.3.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
15°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Z Brihto na počitnice


TURIZEM

| |
02.06.2013      17:06
A A

Z Brihto na počitnice


Projekt se v mesecu juniju zaključuje. Projektne aktivnosti so se izvajale s ponudniki, ki želijo s svojo ponudbo popestriti bivanje gostom, ki prihajajo na naše območje. Ponudba pa je namenjena predvsem družinam z otroki. Želimo, da se gostje v času bivanja podajo tudi na kratek potep po območju in tako spoznavajo zanimivosti in lepote naših krajev. Hkrati pa želimo prebivalce seznaniti z različnimi priložnostmi, ki jih ponuja podeželje za preživljanje prostega časa.


Brihta vabi
Brihta vabi
Deli:

V ta namen smo izdali dva nova kataloga, ponudnike opremili z letaki ter ponudbo predstavili na dveh sejmih v Ljubljani, na Podeželju v mestu v Celju ter na dnevu odprtih vrat v Thermani Laško.

V katalogu »Zanimiva potepanja ovčke Brihte« je predstavljenih 12 kratkih programov za ogled kmetij z različnimi vsebinami: spoznavanje ekološkega kmetovanja, domačih živali, življenja čebel, etnološke dediščine, spoznavanje podzemnega sveta. Vsakemu programu je dodan namig za ogled zanimivosti v bližini. Zloženke že lahko najdete na TIC-ih ter pri ponudnikih nastanitve na območju. Katalog je izdan v petih jezikih: slovenskem, angleškem, nemškem, ruskem in italijanskem.

Namige za kratke potepe lahko izkoristite tudi prebivalci območja. Poleg tega vam je namenjena zloženka »Ovčka Brihta vabi na doživetja in počitnice«, v kateri boste našli informacije, kaj vse ponuja naše podeželje za kakovostno preživljanje prostega časa. Zakaj ne bi otroci praznovali rojstnega dne na kmetiji? Le primerno jih obujte in oblecite, saj se bodo morda vrnili blatni ali s polno peska v čevljih, a prav gotovo bo to zanje nepozabno doživetje! V bližini Vojnika praznovanje rojstnega dne za otroke organizirajo na kmetiji Župnek in na Ranču Kaja in Grom v Razgorju.

Med počitnicami lahko koristite možnost dnevnega varstva na kmetiji Župnek od 1. do 5. julija. Celo poletje pa organizirajo športne in konjeniške tabore na Ranču Kaja in Grom. Plakati in letaki z več informacijami so že na šolah.

Če želite manj formalno obeležiti kak dogodek v krogu prijateljev ali družine, lahko najamete enega od piknik prostorov na podeželju. Vabljeni na kmetijo Kos na Jezercah ali v Soržev mlin v Polžah. Pa še kakšen namig za ogled dediščine, starih obrti, ježe konj in še kaj je v zloženki, ki jo najdete v knjižnicah, v vrtcih, TIC-ih, muzejih itd.

 

Vsa ponudba je tudi na spletni strani www.raznolikost-podezelja.si in na www.facebook.com/ Učne kmetije na celjskem – počitnice z Brihto.

 

 Želimo vam prijetna in poučna doživetja na našem podeželju!

 

KGZS - Zavod CE, Mojca Krivec

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4
26.03.2017 | Kultura
Komedija Čaj za dve
27.03.2017 | Ostalo
PRAVLJICA V KNJIŽNICI VOJNIK
29.03.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
01.04.201 | Ostalo
Čistilna akcija v občini Vojnik
01.04.201 | Družabni dogodki
Čistilna akcija
02.04.201 | Družabni dogodki
Meritve sladkorja, holesterola in krvnega tlaka
02.04.201 | Šport
Soški tek trojk
26.03.2017 | Kultura
Komedija Čaj za dve
27.03.2017 | Ostalo
PRAVLJICA V KNJIŽNICI VOJNIK
29.03.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
01.04.201 | Ostalo
Čistilna akcija v občini Vojnik
01.04.201 | Družabni dogodki
Čistilna akcija

Bodite prvi pri oddaji mnenja.