Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Danes bo oblačno in čez dan deževno. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
11°C | 14°C
petek, 28.04.2017
7°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
3°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 16°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 5h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
11°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Rožica za vsako gospodinjstvo na Frankolovem


TURIZEM

| |
29.04.2011      21:15
A A

Rožica za vsako gospodinjstvo na Frankolovem


Ste že kdaj pomislili, kako velik del našega življenja je zaznamovan z rožami? Kaj podarite vam dragi osebi za njen praznik? Kaj nastopajočim kot pozornost na prireditvi? Rože, seveda! Kako si predstavljate sprostitev v objemu domačega okolja, ob koncu tedna? Vroč dan, brez oblačka, hladna senca v zavetju vrta, ki ga obdajajo različni okrasni grmički in rože, z ubranim ptičjim petjem, s kozarcem hladne pijače …


Deli:

In v nedeljo, 10. aprila, je bil tak dan. Sončen in topel, da bi se lahko primerjal s katerim koli iz sredine junija. In na ta dan smo na Frankolovem imeli Cvetlični sejem.

 

Že leta 1996 so naši predhodniki v TD Frankolovo želeli spodbuditi sokrajane, da uredijo svojo okolico z deljenjem sadik rož vsakemu gospodinjstvu. Danes želimo to tradicijo nadaljevati - pa ne samo to - ponudbo na prireditvi smo precej  razširili, tako da je že lani, še bolj pa letos, prerasla v pravi sejem. Poleg deljenja rožic vsakemu gospodinjstvu in članu društva smo poskrbeli, da lahko obiskovalci sejma rože tudi kupijo. Povabili smo dve vrtnariji: Vrtnarstvo Zreče in Vrtnarstvo Jamnišek. Poleg njiju je na sejmu sodelovala pisana paleta društev in posameznikov, predstavnica revije Gaia s svetovanjem o vzgoji in varstvu rastlin, Društvo kmetic Meta s svojimi članicami, ki so prave mojstrice v pripravi kmečkih dobrot, Čebelarsko društvo Vojnik z oglednim panjem in čebeljimi pridelki in izdelki, ga. Nataša s torbami iz blaga za večkratno uporabo, g. Petaci pa je ponujal zemljo, ki jo proizvedejo deževniki in bio semena.

 

Za veselo vzdušje je poskrbel ansambel treh prijaznih mladeničev z imenom "Kavalirji« iz Poljčan; s svojo plesno in glasbeno nadarjenostjo pa so se  predstavili tudi učenci iz OŠ Frankolovo.  Pri pripravi scene so sodelovali otroci iz Vrtca Frankolovo.

 

Obiskovalci, ki so poskušali srečo na srečelovu, so ugotovili, da to ni zgrešena naložba, saj so bile vse srečke dobitne. Dobitki so bili v vrednosti cene srečke. Glavna nagrada je bila polet z balonom.  Vsako polno uro smo izmed tistih, ki so v letošnjem letu že plačali članarino, izžrebali po deset rož. En izmed srečnežev je bil tudi predsednik Sveta KS Frankolovo, Dušan Horvat, za katerega verjamemo, da jih bo čisto sam pridno zalival. Tudi ostali dobitniki so bili presenečeni in veseli obljubili, da bodo lepo skrbeli zanje.

 

Otrokom je bil najbolj všeč žrebiček, ki so ga poleg konjske vprege s kočijo pripeljali konjeniki, posladkali pa so se lahko s sladkorno peno in pokovko. Tudi letos nam je s peko okusnih, še toplih »štraub« - pecivom, ki so ga pekle že naše babice, popestrila in osladila prijetno sejemsko vzdušje naša Hilda iz Turistične kmetije Goršek.

 

Sejem je bil resnično živahen, kot smo si želeli. Hvala vsem, ki ste nam pri pripravi prireditve pomagali; vsem, ki ste prispevali dobitke za srečelov; vsem, ki ste plačali članarino in hvala vsem, ki ste prireditev obiskali in s tem pokazali, da cenite naša prizadevanja pri pripravi zanimive in pestre prireditve.

 

 

Irma Blazinšek

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.05.2017 | Ostalo
Urbani sprehod
05.05.2017 | Kultura
OTVORITEV RAZSTAVE DRAGA MEDVEDA
06.05.201 | Ostalo
Pohod "Pozdrav pomladi"
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.05.2017 | Ostalo
Urbani sprehod

Bodite prvi pri oddaji mnenja.