Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 03.12.2016

pretežno jasno
Danes bo zmerno do pretežno oblačno, nekaj sonca bo predvsem na severovzhodu države. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 2 do 5, na Primorskem do 10 stopinj C.
-5°C | 5°C
nedelja, 04.12.2016
-4°C | 4°C
ponedeljek, 05.12.2016
-5°C | 7°C
torek, 06.12.2016
-4°C | 10°C
sreda, 07.12.2016
-3°C | 7°C
Opozorila
Sobota, 3.12.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
5°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Rožica za vsako gospodinjstvo na Frankolovem


TURIZEM

| |
29.04.2011      21:15
A A

Rožica za vsako gospodinjstvo na Frankolovem


Ste že kdaj pomislili, kako velik del našega življenja je zaznamovan z rožami? Kaj podarite vam dragi osebi za njen praznik? Kaj nastopajočim kot pozornost na prireditvi? Rože, seveda! Kako si predstavljate sprostitev v objemu domačega okolja, ob koncu tedna? Vroč dan, brez oblačka, hladna senca v zavetju vrta, ki ga obdajajo različni okrasni grmički in rože, z ubranim ptičjim petjem, s kozarcem hladne pijače …


Deli:

In v nedeljo, 10. aprila, je bil tak dan. Sončen in topel, da bi se lahko primerjal s katerim koli iz sredine junija. In na ta dan smo na Frankolovem imeli Cvetlični sejem.

 

Že leta 1996 so naši predhodniki v TD Frankolovo želeli spodbuditi sokrajane, da uredijo svojo okolico z deljenjem sadik rož vsakemu gospodinjstvu. Danes želimo to tradicijo nadaljevati - pa ne samo to - ponudbo na prireditvi smo precej  razširili, tako da je že lani, še bolj pa letos, prerasla v pravi sejem. Poleg deljenja rožic vsakemu gospodinjstvu in članu društva smo poskrbeli, da lahko obiskovalci sejma rože tudi kupijo. Povabili smo dve vrtnariji: Vrtnarstvo Zreče in Vrtnarstvo Jamnišek. Poleg njiju je na sejmu sodelovala pisana paleta društev in posameznikov, predstavnica revije Gaia s svetovanjem o vzgoji in varstvu rastlin, Društvo kmetic Meta s svojimi članicami, ki so prave mojstrice v pripravi kmečkih dobrot, Čebelarsko društvo Vojnik z oglednim panjem in čebeljimi pridelki in izdelki, ga. Nataša s torbami iz blaga za večkratno uporabo, g. Petaci pa je ponujal zemljo, ki jo proizvedejo deževniki in bio semena.

 

Za veselo vzdušje je poskrbel ansambel treh prijaznih mladeničev z imenom "Kavalirji« iz Poljčan; s svojo plesno in glasbeno nadarjenostjo pa so se  predstavili tudi učenci iz OŠ Frankolovo.  Pri pripravi scene so sodelovali otroci iz Vrtca Frankolovo.

 

Obiskovalci, ki so poskušali srečo na srečelovu, so ugotovili, da to ni zgrešena naložba, saj so bile vse srečke dobitne. Dobitki so bili v vrednosti cene srečke. Glavna nagrada je bila polet z balonom.  Vsako polno uro smo izmed tistih, ki so v letošnjem letu že plačali članarino, izžrebali po deset rož. En izmed srečnežev je bil tudi predsednik Sveta KS Frankolovo, Dušan Horvat, za katerega verjamemo, da jih bo čisto sam pridno zalival. Tudi ostali dobitniki so bili presenečeni in veseli obljubili, da bodo lepo skrbeli zanje.

 

Otrokom je bil najbolj všeč žrebiček, ki so ga poleg konjske vprege s kočijo pripeljali konjeniki, posladkali pa so se lahko s sladkorno peno in pokovko. Tudi letos nam je s peko okusnih, še toplih »štraub« - pecivom, ki so ga pekle že naše babice, popestrila in osladila prijetno sejemsko vzdušje naša Hilda iz Turistične kmetije Goršek.

 

Sejem je bil resnično živahen, kot smo si želeli. Hvala vsem, ki ste nam pri pripravi prireditve pomagali; vsem, ki ste prispevali dobitke za srečelov; vsem, ki ste plačali članarino in hvala vsem, ki ste prireditev obiskali in s tem pokazali, da cenite naša prizadevanja pri pripravi zanimive in pestre prireditve.

 

 

Irma Blazinšek

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 112
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
December 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
04.12.201 | Družabni dogodki
Merjenje krvnega tlaka, sladkorja in holesterola v krvi
04.12.201 | Ostalo
Praznični sejem na vasi
04.12.2016 | Ostalo
Miklavževanje v Pristavi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.