Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
-7°C | -1°C
četrtek, 19.01.2017
-10°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-16°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-10°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-7°C
-1°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Praznik vina, salam in kruha


TURIZEM

| |
20.05.2011      4:57
A A

Praznik vina, salam in kruha


V dvorani Kulturnega doma Vojnik so se v soboto, 7. maja 2011, zvečer zbrali številni ljubitelji domačih dobrot in rujne kapljice na V. Prazniku vina in II. Salamijadi, ki so ga kot vsako leto pripravili člani Vinogradniško – vinarskega društva Vojnik.


Priznanja sta podeljevala predsednik društva in podžupan
Priznanja sta podeljevala predsednik društva in podžupan
Deli:

Za popestritev kulturnega programa sta poskrbela otroški pevski zbor Osnovne šole Vojnik in ansambel Trio Pogladič. Na prireditvi, ki jo je povezovala Marjana Kolenko, so podelili kopico priznanj tistim, ki so dali na ocenjevanje svoje suhomesnate izdelke in vzorce vina. Pri slednjih je najprestižnejšo zmago – šampiona rednih trgatev, dobila Milena Koprivnik iz Socke za sorto sauvignon. Najvišjo oceno (18,57) letošnjega ocenjevanja pa je prejel Mirko Krašovec iz Brnice in sicer za sorto kerner 2009 - pozna trgatev.

 

Priznanje za prvaka sort za vina letnika 2010 pa so prejeli:

-       Oto Potočnik za belo zvrst in rumeni muškat

-       Miroslav Lipovšek za rdečo zvrst

-       Milena Koprivnik za modro frankinjo in sauvignon

-       Andrej Horvat za laški rizling

-       Miran Kovač za chardonnay in kerner

 

Med 129 vzorci, je 37 vin prejelo zlato diplomo, 59 vin srebrno diplomo in 4 vina so prejela bronasto diplomo.

 

Na prireditvi je bilo podeljeno tudi priznanje za vzorno urejen ljubiteljski vinograd, katerega je prejel Jože Potočnik iz Ivence.

 

Po končani podelitvi za najboljša vina, pa so sledila tudi priznanja za najboljše salame. Salame so letos ocenjevali v idilični »gorci«, v Hrenovi, pri prijaznih gostiteljih Agici in Viktorju Štokojniku v Volčjih jamah, kakor po domače pravijo kraju. Predsednik tekmovanja v izbiri salam je bil Edvard Kužner s svojo petčlansko komisijo. Komisija je ocenila 27 vzorcev salam. Najboljši trije »salamarji« so prejeli priznanja. Prvo mesto je osvojil Jani Pevzdevšek, drugo mesto Jože Kovač in tretje mesto David Potočnik.

 

Vsem dobitnikom priznanj še enkrat iskreno čestitamo. Želimo si, da bi naslednje leto zbrali pogum in svoj izdelek prinesli v ocenitev tudi drugi.

 

Po končani prireditvi pa smo vsi skupaj odšli v dvorano gasilskega doma v Vojniku, kjer smo poskusili domače salame z II. Salamijade, kruh iz «mamine peči« in vino vojniških vinogradnikov z ocenjevanja letnika 2010.

 

Zahvalili bi se vsem, ki so priskočili na pomoč, da smo lahko dobro in predvsem kvalitetno izpeljali V. Praznik vina in II. Salamijado. Posebna zahvala pa velja vsem vinogradnikom, izdelovalcem salam, ženam za odlični kruh, članom PGD Vojnik za uporabo prostora in trgovini Tuš Vojnik.

 

Ines Novak
5 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017
Danes ni dogodkov.
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.