Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

oblačno
Ponoči bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 stopinj C.
12°C | 16°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 16°C
petek, 28.10.2016
2°C | 17°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 17°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Planinski kotiček


TURIZEM

| |
24.03.2012      6:28
A A

Planinski kotiček


»Smo društvo, ki deluje v javnem interesu, naše delo je volontersko, naša dejavnost neprofitna«, je med drugim v nagovoru in nato v poročilu društva povedal predsednik planinskega društva – Miroslav Blazinšek. A vsi, ki ga poznamo, ga kličemo preprosto – Mirko. Na občnem zboru, ki je bil 16. marca, je slikovito podal poročilo ter poudaril, da je namen naše dejavnosti omogočanje družabnega srečanja, druženja, povezanega s spoznavanjem lepot narave, gora, naše kulturne in naravne dediščine ter rekreativnega gibanja.


Občni zbor
Občni zbor
Deli:

Poleg pestrih pohodov, tur, smo opravili mnogo dela na koči pri Tomažu. Tu gostimo skupine iz vse Slovenije, ne samo planince, pač pa tudi pevce, godce, manj mlade in mlade planince. Mnogo šolskih in vrtčevskih skupin iz okolice Vojnika je obiskalo ta lepi kotiček nad Vojnikom in se navduševali nad domom.

Ob tem dogodku smo podelili tudi priznanja PZS. Dobili so jih: pismeno pohvalo PZS Rajko Sentočnik, Mojca Trobiš, Miro Gorečan, Brecl Stanislav; bronasti častni znak PZS Zupanc Štefan, Blazinšek Vidko, Kmetec Franci, Pikelj Branko; srebrni častni znak PZS Marica Zupanc, Irena Gorenak; zlati častni znak PZS pa Franc Grum.

 

Zahvale PD so prejeli: Olga in Viktor Lečnik, Vili in Cvetka Špeglič, Jolanda Zupanc, Jasmina Gorenak, Marija Čerenak, Sonja in Vojko Guček, Jože in Cvetka Krajnc, Nika Jezernik in Ratko Matijec; priznanja PD Vojnik pa so prejeli Damjana Brence, Marjetka Blazinšek, Darinka Mavc, Sanda Okorn, Vili in Rozika Blazinšek, Štefka in Bojan Stožir, PGD Vojnik, Minka Muzelj, Erna Blazinšek in Srečko Sentočnik. Posebni priznanji in zahvali pa sta prejela Ivan Muzelj in Zvonka Grum.

 

Program so popestrili Arclinski fantje, mladi godci iz Nove Cerkve ter naši planinci »muzikanterji« Bogdan, Peter in Peter. Rajko pa je poskrbel, da so fotografije naših akcij spremljale vsebino zbora.

 

Med nami so bili tudi predstavniki sosednjih društev in naš častni predsednik Ivan Trobiš, ki je obujal spomin na tista leta, ko smo oblikovali sekcijo in nato planinsko društvo. Mnogo smo uredili, postorili, a zavedajoč, da bodo naši zanamci to ohranjali in negovali – naš odnos do narave …

 

Planiramo: Volovjo reber; na naši spletni strani, strani PD Vojnik, lahko spremljate v sliki in besedi vsa dogajanja.

 

Želim vam varen korak!

 

Zvonka Grum.

Foto: Rajko Sentočnik ml.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 112
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.