Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Ponoči bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 stopinj C.
13°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 16°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 16°C
petek, 28.10.2016
2°C | 17°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 17°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
20°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Strelci pridruženi krajanom v čistilni akciji ......


NOVICE

| |
12.04.2014      15:07
A A

Strelci pridruženi krajanom v čistilni akciji


Glede na velikost področja čiščenja in število udeležencev smo se razdelili v dve skupini.


* Južna skupina na delu
* Južna skupina na delu
Deli:

Spet je leto naokoli in prišel je čas za vsakoletno akcijo čiščenja okolja, ki seveda ne bi bila potrebna, če bi imeli krajani dovolj ozaveščeno miselnost o ohranjanju okolja. Med udeleženci smo bili tudi strelci iz Strelskega društva bratov Dobrotinšek Vojnik. Nekaj je bilo članov, nekaj tudi krajanov iz našega območja in občanov Vojnika, en udeleženec je prišel iz Bovš. Razdelili smo se v dve skupini, skupina pod vodstvom Franca Kuzmana je šla po severni strani našega območja, južna skupina pa (pod mojim vodstvom) na osrednji del (igrišče Pot v Konjsko, Konjsko in okolica). Poleg tega, da smo očistili navlako, ki se nabere čez leto, in jo odpeljali na zbirno mesto v Arclin, smo izkoristili čas tudi za druženje, ki nam ga dandanes tako ali tako primanjkuje. Na koncu opravljene akcije smo se zbrali pri meni in odšli družno na zbirno mesto h gasilskemu domu v Vojniku. Organizacija delovne akcije je uspela, tudi pripomb ni bilo. Pričakovali smo več smeti, zato je pohvalno, da se je popravilo stanje izpred preteklih let. Verjetno k temu pripomore vsakoletno čiščenje. Na našem t. i. igrišču, kjer se zbirajo mladi, ti tudi pospravljajo za seboj plastične steklenice in pločevinke, kar je vsekakor dobro; upajmo, da tako tudi ostane.

Udeleženci akcije prosimo vse, ki se nam niste pridružili in kdaj odvržete smeti v naravo, da prenehate z onesnaževanjem, kajti vsakoletne akcije čiščenja vsekakor niso rešitev za tako početje.

Zahvaljujem se vsem, ki ste se akcije udeležili, in vas vabim, da se ponovno srečamo.

 

Franc Lebič,

predsednik SD bratov Dobrotinšek Vojnik

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI STREL.DRUŠTVO BRATOV DOBROTINŠKOV? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


STREL.DRUŠTVO BRATOV DOBROTINŠKOV
STREL.DRUŠTVO BRATOV DOBROTINŠKOV
KERŠOVA 8,STRELIŠČE: CELJSKA C. 19a
Tel:041 844 400
Ogledalo
Številka: 112
Izšla: 22.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.