Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno, ponekod še pretežno oblačno in po nekaterih nižinah zjutraj megleno. Na Primorskem bo proti jutru zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, v Gornjesavski dolini okoli 0 stopinj C.
4°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
0°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
2°C | 20°C
torek, 02.05.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Srečanje starejših krajanov KS Vojnik


NOVICE

| |
27.06.2013      14:47
A A

Srečanje starejših krajanov KS Vojnik


Torek, 18. 6. 2013, je bil v KS Vojnik namenjen našim starejšim sokrajankam in sokrajanom.


*
*
Deli:

 V čast in veselje mi je bilo, da sem nasmejane sokrajane in sokrajanke, ki so dopolnilni 80 let in več, lahko v svojem  in v imenu Krajevne skupnosti Vojnik lepo pozdravila na prvem takšnem srečanju.  

Kljub vročini se je mnogo povabljenih udeležilo srečanja v Vojniku, in sicer na igrišču pod šotorom.

 

Ob novem letu s strokovno sodelavko KS Irmo Blazinšek obiščeva naše najstarejše krajane, ki štejejo 90 let in več. V času, ki je namenjen obiskom, obiskani večkrat povprašajo po kakšen znancu, znanki, za katerega poveva, da ga tudi greva obiskat. Ob tem se marsikateremu obrazu zariše prav poseben nasmeh in je izrečena prošnja, naj preneseva pozdrave.

 

Prav ti obiski ob novem letu so nam dajali spodbudo, da organiziramo srečanje, z namenom, da se podružijo in  srečajo prijatelji, znanci.

 

Odločili smo se, da naše najstarejše krajanke in krajane povabimo v času, ko KS Vojnik praznuje svoj krajevni praznik. V tem času se dogajajo številne prireditve, ki jih prirejajo številna pridna in delovna društva v našem kraju, katerih člani so ali pa so bili tudi mnogi izmed njih.

.

V času svojega aktivnega obdobja so s svojim delom doma ali v skupnosti pripomogli, da je naša skupnost zmogla doseči razvoj, saj brez dobrih in zdravih korenin nobeno drevo ne more imeti košate in cvetoče krošnje. Za to smo jim hvaležni. 

 

Lep sončen torkov dan je bil namenjen praznovanju, druženju, sproščenemu klepetu, obujanju spominov ter

obnavljanju znanstev. Z nastopi v kulturnem programu pa so ga polepšali pevčki Vrtca Mavrica, plesalci folklorne skupine OŠ Vojnik in dramski krožek razredne stopnje OŠ Vojnik.

 

Za pogostitev je poskrbela KS Vojnik s hrano Gostišča Hrovat, nagrajenim vinom Mirana Kovača, pridne gospodinje Društva kmetic Meta pa so spekle dišeč kruh in okusno pecivo in skupaj s člani sveta KS poskrbele, da so bili vsi lepo postreženi.

 

Najstarejši krajanki, ki se je udeležila srečanja, smo podarili šopek. Prav poseben šopek pa so predstavljali vsi udeleženci srečanj. Sproščen klepet z njimi in korajžen stisk roke ob zaključku so nam dali spodbudo, da drugo leto  ponovno organiziramo srečanje, za katerega upamo, da se bodo lahko nanj odzvali tudi tisti, ki se letošnjega srečanja niso mogli udeležiti.

                                                                       Lidija Eler Jazbinšek

                                                                      FOTO: Jure VOVK                

  

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.05.2017 | Ostalo
Urbani sprehod
05.05.2017 | Kultura
OTVORITEV RAZSTAVE DRAGA MEDVEDA
06.05.201 | Ostalo
Pohod "Pozdrav pomladi"
07.05.201 | Družabni dogodki
Meritve krvnega tlaka, holesterola in sladkorja v krvi
07.05.2017 | Ostalo
Florjanova maša
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.05.2017 | Ostalo
Urbani sprehod

Bodite prvi pri oddaji mnenja.