Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, manj oblačnosti bo na Primorskem. Predvsem ponekod v južni Sloveniji bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 3, na Primorskem do 4 stopinje C.
-9°C | -1°C
sreda, 18.01.2017
-9°C | -1°C
četrtek, 19.01.2017
-10°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-11°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 16h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-9°C
-1°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Timi je državni prvak med dečki do štirinajst ......


ŠPORT

| |
16.03.2014      16:24
A A

Timi je državni prvak med dečki do štirinajst let


Timi Zajc. V nedeljo, 9. marca 2014, je na tekmi državnega prvenstva, ki jo je organizirala SSK Costella Ilirija, že deseto leto osvojil prvo mesto v svoji kategoriji. Prireditelj tekme za državno prvenstvo je bila Smučarska zveza Slovenije.


Timi je v skokih osvojil že 140 pokalov.
Timi je v skokih osvojil že 140 pokalov.
Deli:

Timi Zajc živi v Hramšah pri Dobrni in je učenec osmega razreda osnovne šole na Dobrni. Včlanjen je v Smučarsko društvo Vizore in se ukvarja s skoki od četrtega leta. V svet skokov ga je povedel oče Boštjan, ki se je v svojih mlajših letih ukvarjal s tem športom. Vzrok za  predstavitev njegovega skakanja je  zaradi osvojitve prvega mesta na državnem prvenstvu v smučarskih skokih, ki je bilo devetega marca 2014,  v Planici.

Timi je rojen leta 2000 in tekmuje v skupini dečkov do štirinajst let. Njegov trener je Stanislav Grm. Tudi v zadnjem letu je prikazal dobre skoke in postal državni prvak v letni in zimski sezoni za leto 2013, kjer je zmagal vse tekme za pokal COCTA. Trenira dvakrat tedensko v telovadnici in najmanj dvakrat tedensko na različnih skakalnicah po Sloveniji. Na državnem prvenstvu v Planici  so bili njegovi skoki dolgi 38,5 metrov in 40 metrov, osvojil je in 212,4 točke  in dosegel prepričljivo razliko skoraj dvanajstih točk pred drugo uvrščenim skakalcem. Njegovi  rezultati, ki jih dosega, kažejo, da se bo ob primernem treningu in seveda brez poškodb  iz njega razvil dober skakalec. Timi ima v svoji zbirki 140 pokalov iz različnih tekmovanj. Posebno mesto ima pokal, ki ga je osvojil pred dvema letoma v Garmischu, kjer je z 41 m in 40,50 m postal svetovni šolski prvak v solo skokih in prav tako v ekipni tekmi. Tekmovali so osnovnošolci do dvanajstega leta iz sedemnajstih držav. Poletel pa je že na manjših letalnicah s kritično točko HS 134 metrov. Njegov najdaljši skok je na treningu v Zakopanah  na Poljskem meril 140 metrov.

 Poleg treningov in skokov so na prvem mestu šolske obveznosti. Ima status športnika, ki mu omogoča, da se za šolske obveznosti dogovarja in jih opravi takrat, ko ni na športnem področju preveč dogodkov.  V prostem času se ukvarja z motokrosom in igranjem nogometa. Rad posluša narodno zabavno glasbo, ki ga sprošča med nastopi, nekaj pa zaigra tudi sam. Njegovih uspehov ne bi bilo brez dobrega trenerja in pomoči staršev. Zaradi zelenih zim je v klubu SD Vizore potrebno skakalce voziti na tiste skakalnice, kjer je sneg ali urejena plastika. Poti po Sloveniji so za fanta, ki obiskuje šolo dolge, vožnja na treninge skoraj vsakodnevna. Družina mora biti vpeta v delovanje Skakalnega društva, saj starši sodelujejo v akcijah in pripravah tako na snegu, kot na plastiki. Mlademu skakalcu je potrebno kupiti opremo in mnogokrat plačati prenočišče. Oče Boštjan je potarnal, da je poleg ostale opreme velik izdatek tudi skakalni kombinezon, ki ga Timi vsakih nekaj mesecev preraste. Starši priskočijo na pomoč tudi pri mazanju smuči.

Timi Zajc je očeta po doseženih metrih že preskočil. V prihodnosti si želi, da bi nadaljeval in napredoval v tem športu. Njegovi uspehi nakazujejo, da ima pred seboj v skakanju odprto pot. Dobili bomo  dobrega skakalca, ki že sedaj s svojimi rezultati nakazuje, da bo svoje znanje  predstavil tudi v mednarodni konkurenci. Pred seboj ima še leto tekem v razredu dečkov do petnajst let in zaključek osnovne šole. Za dosežene rezultate njemu in njegovemu trenerju iskrene čestitke in veliko športne sreče v prihodnje. 

 

Lea Sreš

Foto: Boštjan Zajc 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
17.01.2017 | Ostalo
Delavnica "Fotografiranje dodatkov"
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.