Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.02.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno, ponekod na Primorskem tudi megleno. Padavine se bodo okrepile in razširile nad vso državo. Jugozahodni veter bo ponehal, zapihal bo severovzhodnik.
8°C | 10°C
sobota, 25.02.2017
-4°C | 11°C
nedelja, 26.02.2017
-4°C | 11°C
ponedeljek, 27.02.2017
-4°C | 15°C
torek, 28.02.2017
3°C | 13°C
Opozorila
Petek, 24.2.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Planinski kotiček


ŠPORT

| |
24.03.2013      13:28
A A

Planinski kotiček


»Ne vem, kaj je krivo, da je naše planinsko leto tako hitro minilo,« je pričel predsednik z letnim poročilom PD Vojnik na občnem zboru 16. marca 2013 v Koči pri Tomažu. Poudaril je namen društva, ki omogoča vsem ljubiteljem planin, gora, narave, rekreativnega gibanja in druženja negovanje prijateljstva ter spodbuja mlade k hoji v naravo in varstvu narave.


Deli:

PD Vojnik je društvo v javnem interesu, naše delo je ljubiteljsko, prostovoljno. Povezani smo v PZS kot krovno organizacijo, regijsko pa v Savinjski meddruštveni odbor.

Odbor za izlete, vodniški odsek, je v minulem letu lepo opravil svoje delo. Vodi ga Franc Grum. Plan izletov in pohodov so namenili različni populaciji udeležencev, v različne dele Slovenije, pa tudi onstran meje. Le slabo vreme je bilo kirvo, če kakšen izlet ni bil realizira ali pa je bil prestavljen na kasnejši čas.

Markacisti so poti, ki so v naši skrbi, lepo vzdrževali. S ŠD Socka so nadelali novo pot, in sicer iz Socke na Kislico. Sneg jim je dodal več dela za vzdrževanje in označbe. Markaciste vodi Franci Kmetec.

Pod okriljem PD Vojnik delujeta dve skupini OŠ Vojnik. Vodita jih Mojca Trobiš in Irena Gorenak v sodelovanju mentoric šole.

Mladinski odsek se trudi, da bi se organizirala mladinska skupina, vendar opažamo, da je to težje izvedljivo.

Vso leto pa je bilo dovolj dela na koči. Na urejenost doma, prijaznost, organiziranost smo prejeli kar nekaj pohval, saj nas je v minulem letu obiskalo veliko število skupin iz vse Slovenije, ne le predšolskih in šolskih otrok, ki gredo po Modrijanovi učni poti, pač pa tudi skupine pohodnikov, planincev, pevcev in drugih obiskovalcev Vojnika. Nadvse je bil v domu navdušen veleposlanik Nepala v Sloveniji.

Aktivnosti v društvu, kot so tradicionalni pohodi na Kunigundo – nočni in pomladanski, pohodi ob prazniku občine in KS Vojnik, srečanje s planinci na Konjiški gori, na Uršuli, z vinogradniki pri Tomažu, čistilne akcije in razna srečanja pri Tomažu, so aktivnosti, ki zahtevajo več dela in jih s člani uspešno izpeljemo.

Seveda pa pogrešamo vodovod. Tu nam pri oskrbi z vodo priskočijo na pomoč vojniški gasilci in naš Ivan, ki je tudi član PGD Vojnik.

V društvu smo nabavili nekaj planinske opreme, orodje za markaciste, opremo za kočo ter podprli tečaj vodnice A kategorije in opravili licenčno izpopolnjevanje 4. vodnikov.

Za delo v društvu so posamezni člani prejeli priznanja oz. zahvalo. Za aktivno delo in pomoč je prejel zahvalo PD Vojnik Zdravko Pungartnik. Vodniški odsek PZS je podelil priznanja dolgoletnim vodnikom: Francu Grumu, Ireni Gorenak, Ivanu Muzelj, Mirku Blazinšku in Benediktu Podergajsu. Knafličevo priznanje sta prejela Franci Kmetec in Vidko Blazinšek. Priznanja PZS pa so prejeli: pismeno pohvalo Damjana Brence, Darinka Mavc, Marjetka Blazinšek, Minka Muzelj, Marija Čerenak, Janez Jelen; bronasti častni znak Sanda Okorn, Rozika Blazinšek, Peter Martič, Vili Blazinšek in Erna Blazinšek; zlati častni znak je prejela Zvonka Grum.

Na občnem zboru se je predsednik Mirko Blazinšek zahvalil tudi Arclinskim fantom, ki se pogosto udeležujejo naših izletov in pohodov. Z lepo slovensko pesmijo pospremijo hojo, izkažejo spoštovanje naravi, goram ter kulturnim in zgodovinskim objektom in popestrijo družabno srečanje.

Tako so tudi na letošnjem zboru, poleg mladih muzikantov iz Nove Cerkve, dodali svojo pesem. Gostje, prišli so vsi vabljeni, so pohvalili delo društva in zaželeli takih uspehov še vnaprej.

In kje smo že bili v tem letu? Poleg nočnega pohoda na Kunigundo smo bili še na pri Sv. Roku in Ajdovskem gradcu ter v Lendavskih goricah.

Planiramo: Plački vrh, Tradicionalni pohod na Kunigundo ter Blegoš in Krk. Vabljeni!

Prihaja čas potepanj po planinah in gora. Naj bo varen korak! Spoštujmo to lepoto, ki nam je dana na posojo!

Za PD Vojnik zbrala in uredila Zvonka Grum

Fotografije Rajko Sentočnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 24 25 26 27 28 1 2 3 4 5
24.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
25.02.2017 | Ostalo
Pustni karneval
25.02.2017 | Družabni dogodki
PUSTNO RAJANJE ZA OTROKE
25.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
05.03.2017 | Ostalo
Ostanimo prijatelji
24.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
25.02.2017 | Ostalo
Pustni karneval
25.02.2017 | Družabni dogodki
PUSTNO RAJANJE ZA OTROKE
25.02.2017 | Ostalo
Festival "In spiritu canticum"
27.02.2017 | Ostalo
PRAVLJICA-TRI MUCE IN DRUGE GLASBENE PRAVLJICE-MAŠKARE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.