Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.03.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji pretežno oblačno, drugod pa delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. V zahodnih in ponekod v osrednjih krajih se bodo pojavljale manjše krajevne padavine, deloma plohe. Popoldne bo pihal jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 19, v vzhodnih krajih do 23 stopinj.
5°C | 20°C
petek, 24.03.2017
4°C | 22°C
sobota, 25.03.2017
2°C | 17°C
nedelja, 26.03.2017
3°C | 11°C
ponedeljek, 27.03.2017
-4°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 23.3.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Planinski kotiček


ŠPORT

| |
28.01.2015      23:20
A A

Planinski kotiček


Leto je naokrog in ponovno je priložnost, da s plačilom članarine postanete člani Planinske zveze Slovenije (PZS). Člani planinskih društev (PD), združeni v PZS, smo aktivna skupnost obiskovalcev planin in narave. V vseh letnih časih in razmerah si želimo odgovorno spoznavati naravo, gojiti planinstvo, izlete v gore – tudi na območja večnega snega in ledenikov. Želimo spoznavati svet, ki s svojo lepoto seže do srca in duše, pri tem pa zanamcem ohraniti prvobitno planinsko pokrajino. Pridružite se nam!


Deli:

1. Kot člani boste upravičeni do posebnih PREDNOSTI, ugodnosti in popustov, kot so:

  • 50-odstotni popust za prenočevanje v kočah PD za člane PZS, razen v sobah z 1–4 ležišči v planinskih kočah I. kategorije (30-odstotni popust);
  • različni popusti za koče v tujini;
  • različne vrste zavarovanja doma in v tujini;
  • popusti pri nakupu publikacij, opreme in še mnogo več.

2. Poglejte si številne druge UGODNOSTI, ki jih pridobite s članstvom v PD, na spletni stran. Prav tako boste na tej strani lahko prebrali vse o vrsti zavarovanj.

 

3. Za vas smo dežurni v društveni sobi na Celjski cesti 23a vsako sredo od 19. do 20. ure.

 

PD Vojnik ima v svojem programu zabeleženo: Planinska dejavnost ima v Sloveniji bogato in raznoliko kulturo, športno in narodnostno vsebino. Njeni prebivalci smo tradicionalno vezani na gore, skoraj vsak je vsaj malo planinec. Triglav smo si izbrali za svoj simbol in ponos. Program izletov in pohodov, ki so ga pripravili vodniki društva, je pester, posega ne le v alpski svet, temveč širše v spoznavanje domovine. Zajema tudi obiske gora sosedov. Vodniki so bili ob pripravi pozorni tudi na to, da so vključili pohode za različno zahtevne pohodnike. S svojim vodenjem bodo popestrili dejavnost mladi vodniki MO (mladinskega odseka).

 

Da so pripravljeni dodati svoj pogled, ideje in vsebine, se je zrcalilo na prireditvi, ki je bila v petek, 23. januarja, v Kulturnem domu Vojnik. Med nas so povabili Matevža Lenarčiča, slovenskega biologa, pilota, alpinista, fotografa in avanturista, ki v svojo zbirko aktivnega dela dodaja še vlogo avtorja številnih knjig o naravi, fotografiji, plezanju in letenju. Znan je kot udeleženec alpinističnih odprav na Grenlandijo, v Himalajo (Annapurna I in IV), Karakorum in Patagonijo (Fitz Roy in Cerro Torre) ter Afriko. Leta 2013 je z ultralahkim letalom preletel severni pol, pred tem dvakrat zemeljsko oblo. Letel je preko vseh celin, oceanov, preko Aconcague, Patagonije, Mont Everesta. Leta 2013 je na mednarodnem izboru prejel Flight Global Achievement Award za najboljšega pilota leta. Toda raje kot o številnih nagradah in dosežkih govori o pogledu na svet iz zraka in o tem, kako zelo drugačen je od onega s tal. O svojem letalskem podvigu je Matevž med drugim zapisal: »V dobrih treh mesecih je bilo življenje na 95.000 km dolgem poletu preko vseh celin in Mont Everesta resnično intenzivno. Svet je resnično lep, zaradi narave in ljudi, ki tam živijo. Prostora, hrane in vode je za vse nas več kot dovolj ...« In delček tega je na petkov večer podelil tudi z nami. Hvala Janji in Tilnu za organizacijo srečanja.

 

V obdobju, ko smo se nazadnje z delom predstavili v Ogledalu, smo bili vojniški planinci na Vošci, Kopitniku, se srečali s planinci Slovenskih Konjic na Konjiški gori, bili na nočnem pohodu pri Tomažu in na Kunigundi. Zadnje srečanje je bilo v znamenju novoletnega druženja in stiska rok z željami po zdravju, sreči in notranjem miru. Sledila sta že omenjeno srečanje v KD in izlet v slovensko Čičerijo. Pred nami so: pohod na Tinsko goro (Valentinov pohod), sledi Viševnik, Pokljuško pogorje in Ivanščica v marcu. Občni zbor je predviden meseca marca v Koči pri Tomažu. Upamo, da nam bo letos vreme bolj naklonjeno in da bomo vse pohode in izlete tudi izpeljali.

 

Želim vam varen korak!

 

Za PD Vojnik: Zvonka Grum

Foto: Tilen Podergajs

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.03.2017
Danes ni dogodkov.
25.03.2017 | Ostalo
VRTEC MONTESSORI-DAN ODPRTIH VRAT
25.03.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje dneva žena in materinskega dneva
26.03.2017 | Kultura
Komedija Čaj za dve
29.03.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.03.2017 | Ostalo
VRTEC MONTESSORI-DAN ODPRTIH VRAT
25.03.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje dneva žena in materinskega dneva
26.03.2017 | Kultura
Komedija Čaj za dve
29.03.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
01.04.201 | Ostalo
Čistilna akcija v občini Vojnik

Bodite prvi pri oddaji mnenja.